Zamknij
Jeziora w Polsce
10 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Jeziora zajmują niecały jeden procent powierzchni Polski. Mimo wszystko nasz kraj może pochwalić się wieloma pięknymi i rozległymi akwenami, które z niesłabnącą popularnością przyciągają wypoczywających. Które jeziora w Polsce są największe?

Jeziora są idealnym miejscem na wypoczynek zarówno dla wielbicieli relaksu, jak i miłośników turystycznych atrakcji oraz aktywnego spędzania czasu. Można znaleźć miejsca bardziej ustronne, mniej oblegane, ale też te z rozbudowaną infrastrukturą i sporą liczbą odwiedzających – szczególnie w sezonie letnim. W najbardziej popularnych miejscach dostępne są liczne lokale gastronomiczne, rozbudowana baza hotelowa oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Wszędzie zapewnione są też przepiękne widoki.

Mówiąc o jeziorach w Polsce, większość osób myśli o Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Nie bez powodu, bo to największy w naszym kraju zespół jezior połączonych kanałami. Co więcej, miejsce to zostało uznane za jedno z 28 najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Najlepszym sposobem na poznanie uroku, a zarazem naturalnego bogactwa tej krainy, jest zwiedzanie jej z perspektywy wody. W sezonie letnim na mazurskich wodach można zobaczyć wiele jachtów i żaglówek. Ale nie tylko w tej części Polski znajdziemy rozległe jeziora.

Które polskie jeziora są największe? W GALERII przedstawiamy listę 10 akwenów.