Zamknij

Największy na świecie śnieżny labirynt już otwarty. Do Zakopanego powróciła słynna atrakcja

Redakcja
04.01.2019 15:43
Śnieżny labirynt w Zakopanem
fot. Facebook/Snowlandia - Śnieżny Labirynt

W Zakopanem po raz kolejny powstała niesamowita atrakcja – największy labirynt śnieżny na świecie. Na odwiedzających czeka dziesiątki krętych alejek i dwumetrowe ściany wykonane ze śniegu i lodu.

W Zakopanem już po raz czwarty u stóp Wielkiej Krokwi stanął Śnieżny labirynt będący jedną z największych atrakcji w Zimowym Parku Rozrywki Snowlandia w stolicy Tatr. Wykonany ze śniegu i lodowych bloków labirynt ma powierzchnię 3000 mi jest największą tego typu konstrukcją w Polsce i na świecie. 

Śnieżny Labirynt, czyli magiczna atrakcja Zakopanego

Budowa tej atrakcji trwała ponad miesiąc, a prace były wykonywane wyłącznie w czasie ujemnych temperatur. Lodowy labirynt ma ponad 2 metry wysokości i zdaniem niektórych, można się w nim łatwo zgubić. Wieczorami labirynt dodatkowo oświetlany jest kolorowymi iluminacjami, co tworzy niezwykły klimat tego miejsca. 

Śnieżny labirynt po raz pierwszy pojawił się w 2016 roku. Zbudowano go wówczas z aż 60 tysięcy brył lodu, a odwiedzający Zakopane bardzo szybko pokochali nową atrakcję.

Zobacz także

W Zimowym Parku Rozrywki Snowlandia, w pobliżu śnieżnego labiryntu, można również skorzystać z innych atrakcji, takich tor saneczkowy czy śnieżny zamek z  komnatami, tunelami i tarasami, z których rozciąga się widok na Giewont, Wielką Krokiew i całą okolicę.

Przeczytaj także:

Tatrzańska Świątynia Lodowa znów otwarta. Wykuto ją z 225 ton lodu

Spektakularna "kraina lodu" w Polsce. Turyści tłumnie odwiedzają to miejsce

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC