Zamknij

Napad z bronią na lotnisku w Albanii. Skradziono ponad 2 mln euro

Nina Czochara
10.04.2019 10:19
Lotnisko - Tirana
fot. Shutterstock

Napad z bronią w ręku i walka z policją - to sceny, jakie obserwowali we wtorek przerażeni pasażerowie jednego z samolotów czekających na odlot maszyny z lotniska w Tiranie, stolicy Albanii. Uzbrojeni napastnicy wdarli się na płytę, sterroryzowali pracowników portu i ukradli ponad 2 mln euro. 

Do napadu doszło we wtorek, 9 kwietnia, tuż przed wylotem Airbusa A320 z Tirany do Wiednia. Wśród ładunków, które miały być przetransportowane do stolicy Austrii, była duża kwota pieniędzy, o której napastnicy musieli wiedzieć wcześniej. Jak podają świadkowie zdarzenia, zamaskowani i uzbrojeni złodzieje działali zdecydowanie i błyskawicznie.

Albania: napad na samolot i kradzież 2 mln euro

Trzech zamaskowanych mężczyzn podjechało autem do samolotu pasażerskiego linii Austrian Airlines, na pokład którego załadowywano właśnie transport pieniędzy. Napastnicy sterroryzowali bronią pracowników lotniska i konwojentów, po czym zabrali worki z gotówką i odjechali. W pościg za nimi ruszyła policja, jeden z napastników został zastrzelony. 

Pozostałym przestępcom udało się zbiec wraz z łupem. Nie wiadomo, ile pieniędzy ukradli. Według albańskich mediów może chodzić nawet o sumę ponad 2 milionów euro.

Całej scenie rabunku przyglądali się z samolotu przerażeni pasażerowie, bo właśnie zakończył się boarding maszyny Austrian Airlines, którą do Wiednia miały zostać przetransportowane także worki z pieniędzmi. Maszyna odleciała do stolicy Austrii z dwugodzinnym opóźnieniem.

Rzeczniczka linii Austrian dodała, że to ostatni raz, gdy gotówka z Tirany do Wiednia była transferowana samolotem linii. Tym bardziej, że nie jest to pierwszy przypadek takiego napadu rabunkowego na lotnisku w Tiranie – tego typu kradzieże miały miejsce już 2 razy w ciągu ostatnich 3 lat.

Przeczytaj także:

Bezdomny ukradł 300 tys. euro na lotnisku w Paryżu. Szuka go policja

Pracownik lotniska przyłapany na kradzieży. Okradał bagaże podróżnych [WIDEO]

Źródło: tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC