Zamknij

Urodziła się w samolocie. Dostała bilet na darmowe podróże do końca życia

21.09.2020 12:36
Samolot
fot. Shutterstock

Dziewczynka, która urodziła się na pokładzie samolotu linii EgyptAir, otrzymała niezwykły prezent. Przewoźnik ofiarował nowo narodzonemu dziecku darmowe loty do końca życia.

Samolot egipskiej linii EgyptAir leciał z Kairu w kierunku Londynu. Gdy maszyna była na wysokości Niemiec, jedna z pasażerek (38-letnia obywatelka Jemenu) zaczęła rodzić. Załoga natychmiast przekazała tę informację pilotowi, który podjął decyzję o lądowaniu na najbliższym lotnisku, w Monachium.  

Narodziny w samolocie i dożywotnie darmowe loty 

Zanim maszyna zdążyła wylądować, 38-letnia pasażerka urodziła dziewczynkę. Poród odebrał lekarz, który znajdował się wówczas na pokładzie. Wszystko odbyło się bez komplikacji. 

Linie lotnicze EgyptAir z okazji narodzin ofiarowały dziecku darmowe loty na wszystkie swoje połączenia. To prawo przysługuje dziewczynce do końca życia. 

Przewoźnik wydał też oficjalne oświadczenie, w którym podziękował załodze i pasażerom obecnym na pokładzie za zachowanie spokoju i współpracę.

Mimo powszechnego przekonania, że dziecko urodzone na pokładzie samolotu zawsze otrzymuje darmowe loty od linii, jest to rzadkością. Wręczanie dożywotnich darmowych lotów nie jest częstą praktyką. Przewoźnicy, którzy z zasady przyznają nowo narodzonym darmowe loty, to m.in. Thai Airways, Asia Pacific Airlines czy AirAsia. Niektóre linie lotnicze oferują także bezpłatne podróżowanie do ukończenia 18 roku życia. 

Źródło: egyptindependent.com