Zamknij

Neapol znalazł „przepis” na długowieczność. Stworzono pizzę, która przedłuża życie

Redakcja
06.06.2018 11:28
Pizza Włochy
fot. Pixabay

Neapol znalazł „przepis” na długowieczność. Naukowcy i włoscy kucharze stworzyli pizzę Pascalina, która ma przedłużać życie. To idealne danie dla wielbicieli zdrowego odżywiania. 

Neapol słynie z przygotowywania doskonałej pizzy. W minionym roku sztuka wypiekania neapolitańskiej pizzy została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Teraz znane włoskie miasteczko zasłynęło z przepisu, który zdaniem naukowców ma zapobiegać niektórym chorobom i... przedłużać życie. 

Pizza Pascalina receptą na długowieczność?

Nowa neapolitańska pizza jest dziełem włoskich naukowców z Instytutu ds. Nowotworów. Potrawa opracowana została zgodnie z zaleceniami onkologów oraz na podstawie najnowszych badań dotyczących diety i zapobiegania nowotworom.

Składniki zdrowej pizzy to m.in. zdrowa mąka pszenna, pomidory koktajlowe, oliwki, oliwa z pierwszego tłoczenia, liście rzepy, czosnek oraz ostra papryczka. Badacze podkreślają, że taki skład redukuje ryzyko schorzeń kardiologicznych oraz zachorowań na raka. Twórcy Pascaliny przekonują,  że dla celów zdrowotnych taka pizza powinna być jedzona dwa razy w tygodniu. Takie zalecenie od lekarza chyba nikomu nie powinno przeszkadzać. 

Zobacz także

Neapol stolicą pizzy

Historia prawdziwej pizzy rozpoczęła się w Neapolu około XVII wieku. Rytuał jej wypiekania to nie tylko specjalna receptura. To także wypiekanie w opalanym drewnem piecu (w temp. 485 stopni Celsjusza) przez maks. 90 sekund oraz charakterystyczne „podrzucanie” ciasta w celu jego natlenienia. 

Eastnews_pizza
fot. Tiziana Fabi/East News

Warto dodać, jak ważną rolę w życiu samych Włochów odgrywa pizza. Przeciętny mieszkaniec Włoch zjada średnio 54 pizze w ciągu roku i jedną na tydzień w okolicy weekendu. Co więcej, wielu turystów przyjeżdża do Włoch wyłącznie po to, by spróbować lokalnej kuchni, w tym oczywiście słynnej w całym kraju pizzy. 

Przeczytaj także:

• Włoscy naukowcy twierdzą, że pizza zapobiega nowotworom

• Neapol: 5 powodów, aby odwiedzić to miasto

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl