Zamknij

Zamarznięty wodospad Niagara i widoki jak z krainy lodu. Niezwykłe nagrania obiegły sieć

23.02.2021 09:38
Zamarznięta Niagara
fot. GEOFF ROBINS/AFP/East News

Wodospad Niagara, tak jak w poprzednich latach, częściowo zamarzł.  Mieszkańcy i turyści, którzy postanowili wybrać się na wycieczkę w okolice jednego z najsłynniejszych wodospadów świata, mieli okazję podziwiać niesamowity spektakl słońca i śniegu. Sieć zalały zdjęcia i nagrania krajobrazów niczym z krainy lodu. 

Wschodnie regiony Stanów Zjednoczonych w minionym tygodniu zmagały się z falą mroźnego powietrza. Rekordowo niska temperatura i duża pokrywa śniegu sparaliżowały codzienność mieszkańców.  Według amerykańskiej Narodowej Służby Pogodowej w dniach 19-20 lutego w stanie Maine utworzyła się 12-centymetrowa pokrywa śnieżna. Mróz sprawił nawet, że zamarzła część wodospadu Niagara leżącego na granicy Kanady i USA.

Zamarznięty wodospad Niagara

Wodospad Niagara to popularna atrakcja turystyczna, która przyciąga podróżników z całego świata. Turyści na własne oczy chcą zobaczyć gigantyczne masy wody rzeki Niagara, które spadają kaskadami z wysokości około 50 metrów.

Jeden z najsłynniejszych wodospadów świata w zimowej odsłonie prezentuje się jeszcze bardziej zachwycająco. W sieci pojawiły się liczne zdjęcia i nagrania skutej lodem Niagary. Internauci porównywali ten widok do kadrów z Disneyowskiej animacji „Kraina lodu”.

Częściowe zamarznięcie wodospadu Niagara zdarzało się już w minionych latach. W 2019 roku, na przełomie grudnia i stycznia, kiedy temperatura przez dłuższy czas utrzymywała się w granicach -18°C, turyści i fotografowie tłumnie odwiedzali wodospad, żeby na własne oczy zobaczyć to wspaniałe widowisko. 

W 2016 roku temperatura w tym miejscu spadła do -50°C i zamarznięta Niagara uniemożliwiała pracę lokalnych elektrowni wodnych. W 1890 roku zdarzyło się nawet, że ogromna kra zatamowała przepływ wody i wodospad przez dwa dni przestał istnieć. 

Źródło: Reuters, TVN Meteo