Zamknij

Nie chciał słuchać obsługi samolotu. Skończył podróż w kajdankach i z mandatem

Redakcja
17.08.2018 07:31
Samolot
fot. Pixabay

Podczas lotu z Islandii do Wrocławia jeden z pasażerów nie chciał podporządkować się poleceniom załogi samolotu. Skończył swoją podróż w kajdankach i z mandatem. 

Jak relacjonował kpt Rafał Potocki, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej (cytowany w "Rzeczpospolitej")  38-letni mężczyzna nie reagował na polecenia najpierw stewardes, a potem kapitana, przez co stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Kapitan jeszcze przed lądowaniem zawiadomił o kłopocie Straż Graniczną. 

Pasażer wyprowadzony z samolotu w kajdankach 

Strażnicy czekali więc już na płycie i zaraz po wylądowaniu samolotu na wrocławskim lotnisku weszli na pokład i obezwładnili pasażera, który nie chciał dobrowolnie wyjść. Mężczyzna musiał zostać wyprowadzony w kajdankach.

Według funkcjonariuszy 38-latek nie był pod wpływem alkoholu. Nie wiadomo jednak, co było przyczyną awantury na pokładzie. Pasażer nie chciał odpowiadać na zadawane pytania. Mężczyzna za naruszenie przepisów ustawy o prawie lotniczym został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

- W tym roku na lotniskach w Poznaniu i Wrocławiu mieliśmy już 16 takich interwencji. Najczęściej chodzi o niezajęcie miejsca, niezapięcie pasów, palenie papierosów lub niezastosowanie się do wyłączenia telefonu komórkowego - podał kpt Rafał Potocki.

Przeczytaj także: 

• Pijany pasażer podczas lotu nad Gdańskiem próbował otworzyć drzwi w samolocie

• Ewakuacja samolotu Ryanair. Wybuchła bateria w telefonie [WIDEO]

Źródło: rp.pl, wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC