Zamknij

Pasażerowie nie chcieli płacić za nadbagaż. Postanowili zjeść przed lotem 30 kg pomarańczy

01.02.2021 13:45
Pasażerowie z bagażem na lotnisku
fot. Shutterstock

Czterech pasażerów z Chin z pewnością na długo zapamięta swoją podróż samolotem. W czasie odprawy okazało się, że ich bagaż przekroczył dozwolony limit wagowy i  będą musieli uiścić za niego dodatkową opłatę. Aby tego uniknąć, mężczyźni postanowili tuż przed wejściem na pokład zjeść 30 kg pomarańczy zakupionych wcześniej na lotnisku. Historia pasażerów bardzo szybko obiegła sieć. 

W sieci regularnie pojawiają się historie pasażerów, którzy nie chcąc płacić dodatkowo za bagaż, mają różne pomysły na przechytrzenie linii lotniczych. Najczęściej wykorzystywanym sposobem jest zakładanie na siebie większości ubrań z walizki, dzięki czemu waga bagażu spada. 

Kreatywność pasażerów nie zna jednak granic. Tak też było w przypadku czwórki podróżnych z Chin, którzy wpadli na dość zaskakujący pomysł dotyczący ominięcia opłaty za nadbagaż. 

Pasażerowie zjedli 30 kg pomarańczy na lotnisku

Do zdarzenia doszło na lotnisku Kunming Changshui w prowincji Yunnan (w Chinach). Czterech mężczyzn podróżowało po Chinach w celach biznesowych. Przed wylotem postanowili kupić sobie na lotnisku 30-kilogramową skrzynkę pomarańczy w cenie 50 CNY, czyli około 30 złotych. 

Podczas odprawy bagażowej okazało się jednak, że jeśli będą chcieli zabrać ze sobą skrzynkę owoców, to muszą zapłacić za nadbagaż około 175 złotych.

Zobacz także

Pasażerowie zgodnie uznali, że szkoda im tyle wydawać na bagaż, a jednocześnie nie chcą zostawić pomarańczy na lotnisku. Stwierdzili, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie po prostu... zjedzenie 30 kg owoców. 

– Staliśmy na lotnisku i pochłanialiśmy je wszystkie. Zajęło nam to 20-30 minut – powiedział jeden z mężczyzn w rozmowie z "The Independent". 

Chińczykom udało się opróżnić całą skrzynkę, ale jak sami przyznali w wywiadzie - od tego momentu odczuwają wstręt do pomarańczy i jeszcze długo nawet nie spojrzą na te owoce.

Źródło: Independent, Fly4free.pl