Zamknij

Nie masz pomysłu na wakacyjny weekend? W Uniejowie znajdziesz mnóstwo atrakcji dla całej rodziny

Uniejów
fot. Materiały prasowe

Wakacje to czas, na który cieszy się każdy, niezależnie od wieku. Jeżeli jeszcze ich nie zaplanowaliście, lub zostajecie w Polsce, a chcecie poczuć się jak na egzotycznym wyjeździe, wybierzcie Uniejów. Uzdrowisko termalne w województwie łódzkim od początku wakacji kusi turystów rozmaitymi atrakcjami. 

Na rodzinny weekend wybierz Uniejów. Jakie atrakcje tam na ciebie czekają?

Od 20 czerwca goście mogą korzystać z nowych basenów solankowych. Miłośnicy kąpieli już mogą relaksować się i pływać w basenie rekreacyjnym. To jeszcze nie wszystko. Na Termach działa również zielona plaża dla wszystkich tych, którzy są spragnieni kąpieli, ale tych słonecznych.

Uniejowskie baseny pomieszczą sporą liczbę osób. Jednorazowo są w stanie przyjąć ok. 900 turystów. Od początku wakacji wszystkim tym, którzy przyjechali wypocząć w Uniejowie, służy wielofunkcyjny basen wypełniony wodą solankową, który został wyposażony w leżaki i ławeczki rurowe z masażem powietrznym, masażem karku. To jeszcze nie wszystko, bo działają również stanowiska do masażu ściennego z zasysaniem powietrza, kaskada wodna, gejzery, a także armatki.

Z kolei w miejscu dotychczasowego brodzika z małą zjeżdżalnią powstał zamek wodny z kilkoma mniejszymi zjeżdżalniami oraz siatka wspinaczkowa z pływającymi atrakcjami dla dzieci.

Weekend w Uniejowie: Basen, plaża i.. atrakcyjne ceny biletów rodzinnych

- Budowa nowych atrakcji dla dzieci to wyjście naprzeciw potrzebom gości kompleksu, którzy oczekiwali tego typu inwestycji - mówi Marcin Pamfil, prezes Term Uniejów. Miejsce jest idealne dla całej rodziny, tym bardziej, że niebawem wprowadzone zostaną atrakcyjne bilety rodzinne. Jak dodaje Marcin Pamfil, teren Term Uniejów jest jedynym obiektem w Polsce, w którym dzieci dla lat siedmiu korzystają z atrakcji za darmo.

-Teraz wprowadzamy bilety rodzinne. Kierowane one będą do rodzin odwiedzających Termy Uniejów z dziećmi starszymi niż te, które obejmuje darmowe wejście - mówi Prezes.

Warto wybrać Uniejów na rodzinny, wakacyjny wypad w Polsce. Obecnie rocznie Termy odwiedza ponad pół miliona turystów. Oczywiście oprócz basenów goście znajdą również strefę saun oraz urozmaicony program fitness i welness. Słynne uzdrowisko z termami uznawane jest za jeden z nowych cudów Polski. To miejsce, które przyciąga ciekawą historią i walorami przyrodniczymi. Uniejów to obecnie najmłodsze polskie uzdrowisko. To też jedyne miejsce w Polsce, gdzie murawę boisk piłkarskich podgrzewa się wodą geotermalną. Dzięki temu można grać na zielonym boisku przez cały rok.

Udział w targach jest częścią projektu: „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Łódzkiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Uniejów”, współfinansowanego z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Termy-Uniejow
fot. Materiały prasowe

RadioZEt.pl/ SW