Zamknij

Niebezpieczna sytuacja na lotnisku w Belgradzie. W czasie lądowania pękły opony samolotu

Redakcja
14.09.2018 10:59
Samolot Egyptair
fot. Twitter/JACDEC

Samolot linii Egyptair lecący z Kairu zablokował pas startowy lotniska w Belgradzie. Podczas niebezpiecznego lądowania pękły opony maszyny. Loty w stolicy Serbii wznowiono po 7 godzinach od zdarzenia. 

Władze lotniska poinformowały, że wiele lotów musiało zostać przekierowanych na inne lotniska, po tym, jak samolot linii Egyptair, Boeing 737-800, niebezpiecznie wylądował na porcie lotniczym w Belgradzie o 4.11 czasu lokalnego. Jak donosi New York Times, sytuacja dotknęła tysiące pasażerów.

Egyptair: pęknięte opony i uszkodzone podwozie podczas lądowania

Na zdjęciach umieszczonych w mediach społecznościowych widać zniszczone opony i uszkodzenia podwozia. W pierwszych raportach pojawiały się sprzeczne informacje - nie było pewne, czy opony pękły podczas kontaktu z podłożem, czy już wcześniej.

TangoSix.rs, specjalistyczny portal samolotowy, tłumaczył, że samolot musiał podczas lądowania przenieść większy ciężar na prawą stronę, przez co - przy gwałtownym hamowaniu - pękły opony.

Po tym niebezpiecznym zdarzeniu technicy przez siedem godzin usuwali zniszczone elementy maszyny z pasa startowego. Loty na lotnisku w Belgradzie wznowiono o godzinie 11.20 rano. W zasie zamknięcia portu lotniczego w stolicy Serbii, większość planowanych lotów przekierowano do miast Nisz lub Budapesztu na Węgrzech. 

Przeczytaj także:

• Niebezpieczne lądowanie na Filipinach. Samolot wypadł z pasa

• Pilot Ryanaira stracił przytomność podczas lądowania

Źródło: o2.pl, nytimes.com

___

RadioZET.pl/NC