Zamknij

Niebezpieczne lądowanie na oblodzonym lotnisku w Jakucku. Samolot wypadł z pasa

Redakcja
11.10.2018 10:12
Lądowanie w Jakucku
fot. YouTube/screen

Samolot rosyjskich linii lotniczych Yakutia Airlines, lecący do Jakucka, w czasie lądowania wypadł z pasa. Ewakuowano 91 pasażerów i pięciu członków załogi. Cztery osoby wymagały pomocy medycznej. 

Do zdarzenia doszło w środę, 10 października. Samolot linii Yakutia Airlines wykonywał rejs z syberyjskiego miasta Ułan Ude do Jakucka. W czasie lądowania maszyna nie zdołała zatrzymać się przed końcem pasa startowego. 

Samolot wypadł z pasa 

Jak podały lokalne media, w czasie lądowania występowały niesprzyjające warunki pogodowe, a pas lądowania był oblodzony. Właśnie dlatego samolot wypadł z pasa startowego, a następnie zatrzymał się na silnikach i ogonie. Pasażerowie zostali ewakuowani za pomocą trapów ratunkowych. 

Na pokładzie znajdowało się 96 osób, cztery osoby wymagały pomocy medycznej, jednak jak poinformowała agencja Reuters - nikomu nie stało się nic poważnego.

Producent samolotu poinformował, że przyczyną wypadku były czynniki zewnętrzne i zapewni wszelką potrzebną pomoc w dochodzeniu, które prowadzi specjalna komisja. 

Przeczytaj także: 

• Niebezpieczne lądowanie. Samolot nie trafił w pas startowy i wpadł do morza

Pilot Ryanaira stracił przytomność podczas lądowania

Źródlo: tvn24.pl, dlapilota.pl

___

RadioZET.pl/NC