Zamknij

Niebezpieczne lądowanie samolotu w gęstej mgle. Nagranie z kabiny [WIDEO]

Redakcja
16.11.2018 11:14
Lądowanie w mgle
fot. YouTube/screen

Piloci białoruskiej linii lotniczej musieli lądować w ekstremalnych warunkach. Z powodu gęstej mgły w ogóle nie było widać pasa startowego. Mimo wszystko piloci poradzili sobie z tym trudnym zadaniem po mistrzowsku. Nagranie z kabiny bardzo szybko obiegło sieć. 

Do internetu trafiło nagranie przedstawiające lądowanie na lotnisku w Mińsku z perspektywy pilota. Nie było w tym wideo nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że przez szybę w kabinie pilota praktycznie nic nie widać...

Tak wygląda lądowanie w całkowitej mgle [WIDEO]

Filmik został nagrany w samolocie należącym do białoruskich linii lotniczych. Wideo rozpoczyna się w momencie, w którym samolot leci pośród chmur. W chwili, gdy maszyna się zniża i pochodzi do lądowania, widoczność spada do zera. Wszystko z powodu bardzo gęstej mgły. Dosłownie w ostatniej chwili, kiedy samolot niemal dotyka ziemi, można dojrzeć past startowy. Na szczęście maszyna bezpiecznie ląduje na lotnisku w Mińsku.

Piloci i ich zespół wykazali się sporym doświadczeniem i przede wszystkim zachowali zimną krew. W takich warunkach kapitan musiał oczywiście lądować przy pomocy autopilota, ale mimo wszystko internauci nie kryli zachwytów nad umiejętnościami załogi.

Gęsta mgła, która w zeszłym tygodniu pojawiła się w Białorusi, spowodowała liczne opóźnienia oraz odwołania lotów na terenie kraju. 

Przeczytaj także:

• Niebezpieczne lądowanie tuż po starcie. Samolot wyhamował za ogrodzeniem lotniska

• Awaryjne lądowanie Boeinga. W kabinie pojawił się dym

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC