Zamknij

Niebezpieczne lądowanie tuż po starcie. Samolot wyhamował za ogrodzeniem lotniska

Redakcja
13.11.2018 09:03
Samolot awaryjnie lądował w Gujanie
fot. Twitter/China Daily

Samolot lecący do Toronto musiał awaryjnie lądować na lotnisku Georgetown w Gujanie. Niedługo po stracie u boeinga 757 pojawiły się bowiem problemy. W czasie lądowania pilotom nie udało się jednak osadzić maszyny na pasie startowym, w wyniku czego samolot zatrzymał się już za ogrodzeniem lotniska. 

Samolot wystartował z międzynarodowego lotniska Cheddi Jagana w pobliżu Georgetown, stolicy Gujany. Na pokładzie znajdowało się 120 pasażerów i 8 członków załogi. Sześć osób zostało rannych.

6 osób rannych, zniszczone skrzydło oraz silnik

Około 20 minut po starcie pilot zgłosił problem związany z układem hydraulicznym i poprosił o pozwolenie na powrót na lotnisko. W czasie lądowania nie udało się jednak osadzić właściwie maszyny na pasie startowym. Samolot wyhamował dopiero za ogrodzeniem lotniska. W wyniku tego niebezpiecznego zdarzenia zniszczeniu uległo prawe skrzydło boeinga oraz silnik. 

Rzecznik linii lotniczych, Carl Bowen poinformował, że pasażerowie samolotu zostali bezpiecznie ewakuowani. Lekko rannych zostało sześć osób. Dwóch pasażerów w podeszłym wieku zostało przewiezionych do szpitala.

Pas startowy lotniska w Georgetown został niedawno wydłużony po tym, gdy w 2011 roku odrzutowiec linii Caribbean Airlines również wypadł z pasa podczas lądowania. Ranne zostały wtedy cztery osoby. Międzynarodowe lotnisko Cheddi Jagana jest położone 41 km na południe od Georgetown. 

Przeczytaj także:

Niebezpieczna sytuacja na lotnisku w Belgradzie. W czasie lądowania pękły opony samolotu 

Niebezpieczne lądowanie na Filipinach. Samolot wypadł z pasa

Źródło: tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC

zniszczeniu uległo prawe skrzydło maszyny oraz silnik. (http://www.tvn24.pl)