Zamknij

Niebezpieczne lądowanie w Rosji. Samolot wypadł z pasa

Nina Czochara
07.05.2019 10:10
NordStar
fot. Shutterstock

Samolot rosyjskich linii lotniczych NordStar w czasie lądowania w Norylsku w Rosji wypadł z pasa startowego. Na pokładzie maszyny znajdowało się 101 pasażerów i sześciu członków załogi. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został ranny.

Boeing 737-800, należący do linii NordStar, leciał z Krasnojarska w Rosji. W czasie lądowania w Norylsku maszyna nie zdążyła wyhamować i wypadła z pasa.

Samolot NordStar wypadł z pasa w czasie lądowania

Przedstawiciele rosyjskiego przewoźnika napisali w oświadczeniu, że przyczyną tego niebezpiecznego zdarzenia były złe warunki pogodowe. Nad lotniskiem miała przechodzić wówczas potężna śnieżyca. 

Na pokładzie maszyny znajdowało się 101 pasażerów i sześć osób personelu pokładowego. W wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Pasażerowie o własnych siłach opuścili pokład. Maszyna również nie została uszkodzona. 
Do incydentu w rosyjskim Norylsku doszło dzień po katastrofie samolotu w Moskwie. W niedzielę, 5 maja, podczas awaryjnego lądowania na lotnisku Szeremietiewo zapalił się samolot pasażerski należący do linii Aerofłot. Zginęło 41 pasażerów.

Przeczytaj także:

• Niebezpieczne lądowanie w Bristolu. Silny wiatr przechylił samolot tuż nad ziemią [WIDEO]

• Chwile grozy na pokładzie. Samolot Ryanaira nie mógł wylądować z powodu silnego wiatru

___

RadioZET.pl/NC