Zamknij

Niebezpieczne lądowanie. Samolot nie trafił w pas startowy i wpadł do morza

Redakcja
28.09.2018 08:34
Lądowanie samolotu na lagunie
fot. Twitter/Tom Podolec Aviation

Samolot linii lotniczej Air Niugini z niewyjaśnionych przyczyn wpadł do laguny tuż przed pasem startowym niewielkiego lotniska na jednej z wysp Mikronezji. Wszyscy pasażerowie i załoga przeżyli to niebezpieczne lądowanie - poinformował dziennik "The Guardian".

Boeing 737 papuaskich linii lotniczych Air Niugini nie trafił w pas startowy na lotnisku i uderzył w wody laguny otaczającej małą wyspę w Mikronezji, po czym zaczął tonąć - podały media. Na pomoc natychmiast ruszyli mieszkańcy. Prywatnymi łodziami podpływali do samolotu unoszącego się na wodzie. 

Samolot wpadł do laguny

- Myślałem, że wylądowaliśmy, a kiedy się odwróciłem i ujrzałem dziurę w samolocie, przez którą dostawała się woda - relacjonował jeden z pasażerów. Jak dodał, kiedy na miejscu pojawili się ratownicy, woda w maszynie sięgała już do pasa.

Linie Air Niugini poinformowały, że wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani, a następnie przewiezieni do szpitala na badania. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Według lokalnych mediów na pokładzie znajdowało się 36 pasażerów i 11 członków załogi.

Rzecznik komisji śledczej ds. wypadków w Papui-Nowej Gwinei powiedział, że śledczy polecą na miejsce zdarzenia tak szybko, jak to możliwe, aby ustalić przyczyny katastrofy.

Przeczytaj także:

• Niebezpieczne lądowanie na Filipinach. Samolot wypadł z pasa

• Pilot stracił przytomność podczas lądowania

Źródło: The Guardian

___

RadioZET.pl/NC