Zamknij

Niebezpieczny wypadek na lotnisku w Londynie. Czubek samolotu runął na ziemię

21.06.2021 10:08
Samolot British Airways
fot. GERARD/REPORTER

Do nietypowego zdarzenia doszło na lotnisku Heathrow w Londynie. To właśnie tutaj jeden z samolotów linii British Airways doznał poważnych uszkodzeń. Najpierw zapadło się przednie podwozie maszyny, a następnie na ziemię runął jej dziób. Na szczęście na pokładzie nie było pasażerów.

W ostatnim czasie na największym londyńskim lotnisku miał miejsce niebezpieczny wypadek. Stojący na płycie i należący do British Airways Dreamliner 787 nagle doznał poważnej usterki. Czubek samolotu osunął się na ziemię po tym, kiedy najpierw opadło jego przednie podwozie.

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia ukazujące tę sytuację. Portal Onet podaje, że na pokładzie na szczęście nie było pasażerów. Jednak okoliczności zdarzenia badają specjaliści.

Niebezpieczny wypadek na lotnisku w Londynie. Czubek samolotu runął na ziemię

Samolot linii lotniczych British Airways, który wykonywał lot z Moskwy do Londynu, po bezpiecznym wylądowaniu na Heathrow Airport doznał poważnych uszkodzeń. Maszyna znajdowała się już na stanowisku na płycie portu lotniczego, kiedy jej czubek runął na ziemię.

Na miejscu od razu pojawili się ratownicy, a także technicy z lotniska, ale oszacowanie skali zniszczeń trochę potrwa. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje na temat zdarzenia. Jak podaje portal Onet, w jednym z postów można było przeczytać, że „Boeing 787 doznał załamania się przekładni dziobowej”.

Do sprawy odniósł się od razu rzecznik prasowy linii British Airways. Potwierdził on, że zniszczony został samolot towarowy, a na jego pokładzie nie było pasażerów. Przewoził on do Londynu jedynie ładunek.

Samolot towarowy został uszkodzony podczas postoju na stanowisku. Na pokładzie nie było pasażerów. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Obecnie badamy tę sprawę – czytamy w oświadczeniu cytowanym przez Onet.

Do sieci trafiły zdjęcia, które ukazują uszkodzenia Boeinga 787. Sami zobaczcie, jak to wyglądało.

Źródło: Onet