Zamknij

Niebezpieczny wypadek w Tatrach. Polskiego turystę uderzyły spadające kamienie

Redakcja
10.10.2018 10:12
Niebezpieczny wypadek w Tatrach. Polskiego turystę uderzyły spadające kamienie
fot. Facebook/Horská záchranná služba

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Tatrach Słowackich. Podczas zejścia z Bystrego Przechodu na polskiego turystę spadły kamienie. Na miejsce zostali wezwani ratownicy. 

Do wypadku doszło w sobotę. Przed południem ratownicy HZS (Horská Záchranná Služba) zostali wezwani na pomoc polskiemu turyście, który został ranny w Dolinie Furkotnej. Mimo trudnych warunków w górach, z powodu silnego wiatru, zdecydowano o wysłaniu śmigłowca na miejsce wypadku.

Na polskiego turystę spadły kamienie

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mężczyzna z czasie zejścia z przełęczy Bystry Przechód w Tatrach Słowackich został uderzony przez spadające kamienie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, do turysty został spuszczony na linie ratownik, który opatrzył Polaka, a następnie wciągnął go na pokład. Turysta został przetransportowany do szpitala w Popradzie. 

Przeczytaj także: Turyści nocą utknęli w Tatrach. Dwie akcje ratowników TOPR

Kolejna akcja ratunkowa w Tatrach

W czwartek, 4 października, słowaccy ratownicy przewieźli do szpitala w Koszycach mocno wychłodzoną turystkę z Polski. Kobieta wraz ze swoimi partnerem wybrali się na wycieczkę dzień wcześniej, jednak zastała ich noc w części Doliny Mięguszowieckiej. Turyści nie byli jednak przygotowani na nocleg w takich warunkach - był mróz i wiał silny wiatr. 

Towarzysz 41-letniej turystki nad ranem zszedł po pomoc do schroniska nad Popradzkim Stawem. Kiedy wrócił do swojej towarzyszki wraz z ratownikiem, okazało się, że z kobieta była nieprzytomna. Na miejsce przyleciał śmigłowiec i turystkę przetransportowana do szpital.  

W komunikatach Tatrzańskiego Parku Narodowego pojawia się informacja o trudnych warunkach panujących w górach: ""Szlaki powyżej górnej granicy lasu są mocno oblodzone. Leży tam również zmrożony śnieg. Są to bardzo trudne warunki, jeśli chodzi o wycieczki w wyższe partie gór".

Przeczytaj także: Tragiczny wypadek w Tatrach. Polak nie przeżył upadku z Hińczowej Turni

Źródło: Gazeta Wyborcza

___

RadioZET.pl/NC