Zamknij

Niedługo otwarcie pierwszej podwodnej restauracji w Europie. Już można rezerwować stoliki

Redakcja
15.11.2018 09:44
Restauracja pod wodą - Norwegia
fot. snohetta.com

Restauracja "Under" jest pierwszą europejską restauracją stworzoną pod powierzchnią wody. Niedawno wybudowany lokal w Norwegii będzie dostępny dla gości od kwietnia 2019 roku. Już teraz można rezerwować stoliki. 

Podwodna restauracja "Under" jest projektem norweskiej firmy Snøhetta. Lokal powstał w Norwegii, a dokładniej na najdalej wysuniętym na południe punkcie norweskiego wybrzeża, w okolicach wsi Båly. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł ok. 40 mln NOK, czyli blisko 18 mln złotych.

Restauracja 5 metrów pod wodą

Podwodna restauracja będzie połączeniem galerii sztuki, nowoczesnego akwarium i oczywiście lokalu gastronomicznego wysokiej jakości. Z zewnątrz przypomina blok skalny zanurzony w morzu. Jej wnętrze zaprojektowano jako 3-poziomową konstrukcję mieszczącą maksymalnie 100 osób. Wejście znajdować się będzie na poziomie lądu.

Na samym dole, 5,5 metra pod wodą znajdzie się kuchnia, wyżej sala restauracyjna z 10-metrowym oknem panoramicznym wychodzącym na morze, a na górze galeria oraz swoista poczekalnia dla gości. 

Goście nie tylko będą mogli posmakować 18 różnych dań z menu stworzonego w odniesieniu do aktualnej pory roku i w oparciu o sezonowe składniki, ale także dowiedzieć się wiele na temat tutejszego ekosystemu, ochrony środowiska i zmian, jakie w nim zachodzą. Restauracja "Under" będzie służyć także jako swoiste centrum badawcze, w którym naukowcy będą mogli przyjrzeć się podwodnej faunie i florze. 

Już teraz stolik trzeba rezerwować przynajmniej z półrocznym wyprzedzeniem - podobno już we wrześniu przyszłego roku niektóre daty są już niedostępne. Sama rezerwacja kosztuje 1000 NOK, czyli ok. 450 złotych. Na miejscu dopłacamy za wybrane posiłki i napoje. Ile będą warte? Tego nie wiadomo, bo na razie ceny w menu pozostają tajemnicą.

Przeczytaj także:

• Otwarto pierwszą na świecie willę pod wodą. Cena za nocleg może zaskoczyć

Pierwsza restauracja na świecie, w której kuchnię opanowały roboty

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC