Zamknij

Niedźwiedź spacerował po Dolinie Pięciu Stawów. „Chociaż natura skorzysta z epidemii”

Redakcja
09.04.2020 10:15
Niedźwiedź w Dolinie Pięciu Stawów
fot. Facebook/Pięć Stawów

W czasie pandemii koronawirusa tatrzańskie szlaki opustoszały. Kiedy pod Tatrami nie ma turystów, dzikie zwierzęta pojawiają się w miejscach, których do tej pory unikały. Pracownicy schroniska w Dolinie Pięciu Stawów przyłapali spacerującego niedźwiedzia. Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych bardzo szybko obiegły sieć. 

Tatrzański Park Narodowy, z powodu pandemii, podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szlaków w Tatrach. Wstrzymano również wszystkie rezerwacje w schroniskach. Co więcej, nieczynne są kolejka i wyciąg w rejonie Kasprowego Wierchu. Obszar TPN został zamknięty do odwołania. W czasie, kiedy w górach nie ma turystów, niegdyś mocno oblegane miejsca oddają panowanie naturze.

Brak turystów sprzyja przyrodzie i zwierzętom

Na fanpage'u schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich pojawiły się zdjęcia spacerującego po okolicy niedźwiedzia. 

"Nikt się nie spodziewał takich konsekwencji zamknięcia lasu... Niedźwiedź stosuje się posłusznie" - czytamy w umieszczonym na Facebooku poście. Wpis został opatrzony hasztagami #zostańwdomu i #stayhome.

Wiele osób w komentarzach zwróciło uwagę, że zwierzęta czują się dużo swobodniej, gdy na górskich szlakach nie ma turystów.

"Chociaż natura skorzysta z tej epidemii", "Niesamowite - dwa tygodnie ciszy i zwierzęta od razu rozpoczynają zwiedzanie", "Wreszcie właściwy porządek rzeczy. Natura łapie od nas oddech", "Bez nas świat przyrody radzi sobie znakomicie" – to tylko jedne z wielu pozytywnych komentarzy pod postem.

Opublikowane zdjęcia pokazują, że w niezwykle trudnym czasie pandemii, natura ma szansę się zregenerować i nieco "odetchnąć".

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC