Zamknij

Wielbłąd ugryzł mężczyznę w twarz. Poszkodowany trafił do szpitala

21.01.2021 09:24
Wielbłąd
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego incydentu doszło w Niemczech. 54-letni mężczyzna został ugryziony przez wielbłąda, po czym trafił do szpitala. Poszkodowany ma poważne obrażenia. Zobaczcie, jak to się stało, że zwierzę postanowiło go zaatakować.

Pracownik jednego z niemieckich zoo zapamięta miniony weekend na długo. To właśnie wtedy przytrafił mu się wypadek z udziałem... wielbłąda. Kiedy mężczyzna czyścił zagrodę tego dużego ssaka, zwierzę go zaatakowało.

Jak podaje agencja AP, 54-latek został ugryziony w twarz i z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala w Perlebergu na północy kraju.

Wielbłąd ugryzł mężczyznę w twarz. Poszkodowany trafił do szpitala

Jakiś czas temu pisaliśmy, że w Czechach doszło do groźnego zdarzenia z udziałem zwierzęcia. Jedna z kobiet została poważnie ranna w wyniku ataku tygrysa. Spacerowała po hodowli tych wielkich kotów i w pewnym momencie doszła do wniosku, że chciałaby jednego z nich pogłaskać. Poniosła bardzo poważne konsekwencje swojej decyzji.

Wygląda na to, że nie tylko majestatyczne tygrysy stanowią zagrożenie dla człowieka. Do kolejnego incydentu z udziałem zwierzaka doszło ostatnio w zoo w niemieckim Perlebergu. W niedzielę jeden z pracowników obiektu czyścił zagrodę dla wielbłądów i przy okazji je karmił. W ułamku sekundy jeden z czworonogów obrócił się i ugryzł mężczyznę w twarz.

Lokalna policja podała informację, że wielbłąd zranił go tuż obok samego oka. Poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami i nie wiadomo, co dalej z jego zdrowiem. Zoo w Perlebergu na północy Niemiec dalej pozostaje zamknięte w związku z restrykcjami pandemicznymi. 

Przypominamy, że w ostatnich dniach kanclerz kraju, Angela Merkel, zdecydowała o przedłużeniu lockdownu. Ma on potrwać do 14 lutego.