Zamknij

Niepełnosprawny chłopiec zawstydził setki turystów. Dotarł na wózku do Morskiego Oka

Redakcja
04.01.2018 11:49
Niepełnosprawny chłopiec zawstydził setki turystów. Dotarł na wózku do Morskiego Oka
fot. Facebook/Tatromaniak

5-letni Arek już podbił serca internautów. Chłopiec, z pomocą mamy, wjechał na wózku inwalidzkim nad Morskie Oko. Historia poruszyła Zbigniewa Bońka, który zaproponował chłopcu transport na mecze reprezentacji Polski.

Dokonanie 5-latka, który pokonał 9-kilometrową trasę na wózku, wywołało wielkie poruszenie. Jego wyprawa nie była z pewnością łatwa, ale zakończyła się powodzeniem. Zdjęcia chłopca opublikował na Facebooku profil „Tatromaniak", prosząc internautów o „milion polubień dla tego dżentelmena".

Niepełnosprawny chłopiec
fot. Facebook/Tatromaniak

Wiadomość o wyczynie chłopca szybko rozeszła się po internecie. W ciągu kilku godzin post udostępniono prawie 1500 razy, a na informację o wyprawie niepełnosprawnego 5-latka i zdjęcia z drogi nad Morskie Oko zareagowało ponad 12 tys. osób.

Niepełnosprawny chłopiec
fot. Facebook/Tatromaniak

Niezwykła historia Arka podbiła serca internautów, w tym Zbigniewa Bońka. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaproponował na swoim profilu zapewnienie 5-latkowi  dojazdu na mecz reprezentacji.

Szerszą relację z wyprawy nad Morskie Oko zamieściła mama Arka na swoim blogu nakolkach.com.

- Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że to dla większości nie jest żaden wyczyn jednak dla nas, osób, które na każdym kroku starają się wmówić swojemu dziecku, że wózek to nie przeszkoda, to też pokonanie własnych barier, przesuwanie ich w coraz bardziej odległą stronę i przekonywanie się, że możemy robić razem wiele – napisała kobieta. Dodała  również, że chłopiec ma zamiar pokonać tę trasę jeszcze przynajmniej trzy razy, aby sfotografować Morskie Oko o każdej porze roku.

Niepełnosprawny chłopiec
fot. Instagram/Tatromaniak

Informacja o wyczynie 5-latka pojawiła się w okresie zimowym, kiedy słyszy się o długich kolejach do konnych bryczek nad Morskie Oko oraz interwencjach ratowników TOPR. W drugi dzień świąt głośno było o sprawie 45 turystów, którzy utknęli w pobliżu Polany Włosienica i domagali się pomocy w transporcie powrotnym od służb ratowniczych, policji i straży pożarnej.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC