Zamknij

„Nieporadnik 2”, czyli jak nie wsiadać na wyciąg! Kolejne nagranie stacji narciarskiej [WIDEO]

Redakcja
30.01.2018 11:46
„Nieporadnik 2”, czyli jak nie wsiadać na wyciąg! Kolejne nagranie stacji narciarskiej [WIDEO]
fot. Fotolia

Czy wsiadanie na wyciąg krzesełkowy może sprawiać problem? Zdecydowanie tak. Okazuje się, że nawet dla doświadczonych narciarzy czy snowboardzistów korzystanie z wyciągu jest dużym wyzwaniem. 

To już kolejna część „Nieporadnika” opublikowanego na Facebooku przez stację narciarską „Czarny Groń” w Beskidzie Małym. Popularny w ubiegłym roku filmik, pokazujący jak nie należy korzystać z wyciągu krzesełkowego, stał się prawdziwym hitem sieci. Teraz doczekał się drugiej części!

„Nieporadnik 2” to nagranie z kamer monitoringu znajdujących się na stacji w Rzykach (w woj. małopolskim). Jak zapowiadają sami autorzy, „materiał pokazuje, czego nie robić podczas korzystania z kolei krzesełkowej, by wypoczynek na stoku był bezpieczny i udany”.

Już na samym początku filmiku przekonujemy się, że trudności może sprawiać… samo dojście do bramek. Jedna z osób zapominała wypiąć nogę z wiązania snowboardu, dlatego do bramek próbowała dotrzeć... na kolanach! Na nagraniu nie zabrakło też widowiskowych upadków, ucieczek z taśmy czy nagłej zmiany miejsc, co często skutkowało zabraniem drugiego pasażera na kolana. 

"Nieporadnik 2" korzystania z wyciągu 

W tym roku twórcy „Nieporadnika” do nagrania dodali podkład muzyczny i zabawne elementy, które sprawiają, że trudno się nie uśmiechnąć. Pod filmem nie brakuje oczywiście komentarzy rozbawionych użytkowników.

Na Facebooku, na profilu stacji narciarskiej "Czarny Groń", umieszczono również kilka przydatnych wskazówek dla narciarzy i snowboardzistów.

Poradnik - jak właściwie korzystać z wyciągu:

  • słuchaj zaleceń obsługi
  • zawsze odpinaj tylną nogę z wiązania snowboardowego i nie wpinaj jej ponownie jadąc koleją!
  • nie przepychaj się przez bramkę przed taśmą
  • po wejściu na taśmę nie schodź z niej. Towarzysz zimowego szaleństwa przyjedzie kolejnym krzesełkiem. Chwila rozłąki Wam nie zaszkodzi!
  • nie zmieniaj wybranego miejsca na taśmie
  • jadąc na krzesełku nie zabieraj pasażerów na kolana, są na to inne miejsca :)
  • zgubiłeś rękawiczkę, kijek lub czapkę. Spokojnie, obsługa przekaże je na górę kolejnym krzesełkiem
  • na snowboardzie wchodź na taśmę zapiętą nogą z przodu
  • rozmowy o narciarstwie, motoryzacji, paznokciach jadąc do góry mogą być bardzo wciągające i są fajnym elementem narciarstwa. Jednakże nie zapominajcie o otwarciu pałąku, by bezpiecznie i sprawnie wysiąść.

___

RadioZET.pl/NC