Zamknij

Niesamowite zdjęcie Księżyca nad Giewontem. Na to ujęcie fotograf czekał 2 lata

Redakcja
15.11.2018 11:25
Księżyc nad Giewontem
fot. Instagram/michael_ostaszewski

Zdjęcie Księżyca wschodzącego nad Giewontem podbiło serca wielu internautów. Młody fotograf, Michał Ostaszewski przyznał, że to niesamowite ujęcie czekał ponad dwa lata. Ale ostateczny efekt bez wątpienia wynagradza cały trud. 

Największą pasją Michała Ostaszewskiego jest fotografia, głównie krajobrazów, natury oraz astrofotografia. "Dzięki niej chcę pokazywać otaczający nas świat z najpiękniejszej strony - czytamy na jego profilu młodego fotografa. Jego ostatnie zdjęcie, przedstawiające Księżyc wschodzący nad Giewontem, stało się niezwykle popularne w sieci. "To ujęcie, na które czekałem dwa lata i wreszcie się udało!" - przyznał autor fotografii.

Niezwykłe "spotkanie" Księżyca z Giewontem

To długo wyczekiwane ujęcie zostało opublikowane w mediach społecznościowych (na Facebooku i Instagramie) i bardzo szybko obiegło sieć, zbierając wiele pozytywnych komentarzy. Zachwyceni zdjęciem i uporem fotografa internauci komentowali pod postami: "Gratulacje tak świetnego ujęcia!", "Brawa za wytrwałość", "Petarda nad petardami!", "Cudo!".

Michał Ostaszewski w rozmowie z TVN24 wyjaśnił, dlaczego to zdjęcie jest dla niego tak wyjątkowe. - Można to zrobić tylko w kilka specyficznych dni w roku. Wtedy, kiedy Księżyc jest na tyle nisko, że mogę go sfotografować, kiedy przechodzi idealnie za Giewontem.

Zobacz także

Fotograf opowiedział też o problemach, które napotykał na drodze: - Dużą trudnością była pogoda, która już wcześniej mi przeszkodziła. No i jednak Giewont ma pewną wysokość, więc musimy to wszystko połączyć. Pasek, z którego widać to idealne przejście Księżyca za Giewontem wynosi kilkanaście metrów i ciężko czasami dostać się w to miejsce".

Przeczytaj także: 

• Zorza polarna w Polsce? Niesamowite zdjęcia zachwyciły internautów

 Niezwykłe zjawisko w Tatrach. Internauci zachwyceni widmem Brockenu

___

RadioZET.pl/NC