Zamknij

Niespodzianka od LOT. Polski przewoźnik poleci na Sri Lankę

Redakcja
22.02.2019 11:04
Sri Lanka
fot. Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie połączenie z Warszawy do Kolombo na Sri Lance. Nowa, daleka trasa wystartuje od 3 listopada. 

Colombo to już siódmy azjatycki dalekodystansowy kierunek w siatce LOT, ale jednocześnie pierwsze regularne połączenie z myślą o turystach, szukających egzotycznego kierunku w sezonie zimowym. 

LOT: z Warszawy bezpośrednio na Sri Lankę

Nowa trasa ma charakter sezonowy i będzie realizowana 3 razy w tygodniu. Połączenie z Warszawy do Kolombo zostanie uruchomione 3 listopada i będzie realizowane do 28 marca 2020 roku

- Zdecydowaliśmy się uruchomić regularne połączenie na Sri Lankę ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje w sumie ponad 1,8 mln osób - powiedział Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

Trasa z Lotniska Chopina na Sri Lankę będzie obsługiwana Boeingami 787-9 Dreamliner. Z Warszawy wystartują w środy, piątki i niedziele o godz. 15.35, by wylądować następnego dnia o godz. 5.10 czasu lokalnego. Lot potrwa około 9 godzin. Rejsy powrotne z Kolombo w poniedziałki, czwartki i soboty o godz. 7.35 czasu lokalnego, a lądowanie w Warszawie o 13.30 polskiego czasu.

Narodowy przewoźnik lata bezpośrednio z Warszawy do Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru. W październiku uruchomi też loty do Delhi.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC