Zamknij

Niezwykłe zdjęcie Księżyca nad Giewontem. Internauci są zachwyceni

11.10.2021 11:46
Giewont
fot. Shutterstock

Do sieci trafiła fotografia, która wzbudziła ogromne zainteresowanie obserwatorów. Widać na niej Giewont na tle majestatycznego Księżyca. Praca uznanego fotografa doczekała się tysięcy udostępnień i setek komentarzy. Sami zobaczcie.

Giewont to masyw górski w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km. Jego główny wierzchołek, Wielki Giewont, jest zazwyczaj uznawany za najwyższy szczyt Tatr Zachodnich położony w całości na terenie Polski. Na popularnym szczycie znajduje się charakterystyczny krzyż, który został tu zamontowany przez parafian z Zakopanego 19 sierpnia 1901 roku na pamiątkę 1900. rocznicy urodzin Jezusa Chrystusa.

Co roku tysiące turystów wybierają się na piesze wycieczki, aby zdobyć kultowy wierzchołek. Ci, którzy nie mieli ostatnio okazji się tam udać, mogą teraz z kolei podziwiać jedno z najpiękniejszych zdjęć góry, jakie kiedykolwiek zrobiono. Do sieci bowiem trafiła fotografia autorstwa Bogdana Bafii, na której widać Giewont na tle Księżyca. Zobaczcie, jak się prezentuje.

Niezwykłe zdjęcie Księżyca nad Giewontem. Internauci są zachwyceni

Na facebookowej grupie "Tatromaniak" pojawiło się w ostatnich dniach przepiękne zdjęcie Księżyca nad Giewontem. Fotografię wykonał profesjonalny artysta Bogdan Bafia. Praca pokazuje charakterystyczny szczyt wraz ze stalowym krzyżem na tle oświetlonego Księżyca.

Zdjęcie doczekało się tysięcy udostępnień, a także setek komentarzy. Internauci są zachwyceni tym widokiem, a część z komentujących planuje wycieczkę w góry, aby móc cieszyć się nim na żywo.

Piękny widok.

 

Wybitna fotografia.

 

Chyba wybiorę się w góry - piszą.

A wy co sądzicie o tej pracy? Jesteście fanami tego typu górskiej fotografii? Przypominamy, że na Facebooku, szczególnie na stronach zrzeszających miłośników Tatr i innych polskich pasm górskich, regularnie pojawiają się fotki ukazujące niezwykłe zjawiska zachodzące w okolicach popularnych wierzchołków.

Źródło: facebook.com/tatromaniak