Zamknij

Pobyt w domu Julii w Weronie za list miłosny? Zaskakujący konkurs na walentynki

Nina Czochara
24.01.2020 12:32
Werona - Dom Julii
fot. Shutterstock

Romantyczny pobyt w domu, który zasłynął jako miejsce rozgrywania się najbardziej znanej historii miłosnej? Trudno o lepszy pomysł na walentynkowy czas. Serwis Airbnb ogłosił konkurs, w którym można wygrać nocleg w słynnym domu Julii w Weronie. Wystarczy napisać list do Julii, w którym opowiemy o swoich uczuciach. Warto się jednak pospieszyć - konkurs trwa do 2 lutego. 

Najbardziej znana historia miłosna na świecie rozgrywała się we włoskim mieście Werona. Chociaż Szekspir nie podał, gdzie dokładnie mieszkała Julia, od wielu lat za dom bohaterki dramatu uznaje się kamienicę Casa di Giulietta ze słynnym balkonem (w rzeczywistości został przeniesiony z innej kamienicy w latach 20. XX wieku). 

Ten XIII-wieczny budynek przy via Capello, w którym obecnie mieści się muzeum, jest dziś symbolem miłości, do którego ściągają turyści z całego świata. To tu docierają również tysiące listów pisanych do Julii. Teraz jeden z takich listów może stać się przepustką do spędzenia niezwykłych chwil w Weronie. Wszystko dzięki konkursowi ogłoszonemu przez seri Airbnb.

Jak wygrać pobyt w domu Julii w Weronie?

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba najpierw zarejestrować się na stronie Airbnb, a potem razem z ukochaną osobą napisać po angielsku jak najbardziej przejmujący list do Julii. Para powinna oczywiście opowiedzieć w nim o historii swojej miłosnej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 2 lutego. 

Zwycięska para będzie miała okazję nie tylko spędzić walentynkową noc w domu Julii. Dodatkową nagrodą będzie spacer śladami słynnej pary kochanków czy zaproszenie na romantyczną kolację, którą przygotuje nagrodzony gwiazdkami Michelin szef kuchni, Giancarlo Perbellini. Chętni będą mieli możliwość odpisania na niektóre z nadesłanych listów.

Zobacz także

- Dom Julii jest najważniejszym muzeum w Weronie, przyciągającym miliony odwiedzających każdego roku. Współpraca z Airbnb ożywia znaną szekspirowską historię Romea i Julii w niespotykany dotąd sposób - przyznał na łamach "Daily Mail", Federico Sboarina, burmistrz gminy Werona.

Giacomo Trovato, dyrektor generalny Airbnb we Włoszech dodał, że taki pobyt będzie dla jednej pary wyjątkową okazję do świętowania swojej miłości w możliwie najbardziej romantycznym domu w historii literatury.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/PAP/NC