Zamknij

Nocleg w hotelu za 1 dolara? W zamian inni będą cię podglądać w internecie

Nina Czochara
21.11.2019 11:02
Ukryta kamera w pokoju
fot. Shutterstock/ zdj. ilustracyjne

Zaskakującą ofertę noclegu oferuje hotel w japońskiej Fukuoce. Cena za noc wynosi zaledwie... 1 dolara. Jest jednak warunek - w zamian za tani nocleg musimy się zgodzić na to, że cały nasz pobyt będzie transmitowany na YouTube.

Na nietypowy pomysł wpadł 27-letni Tetsuya Innoue, który odziedziczył hotel Asahi Ryokan w spadku po swojej babci. Młody właściciel, wzorując się na pomyśle brytyjskiego turysty, który transmitował na YouTube swój pobyt w hotelu, postanowił w zaskakujący sposób przyciągnąć do obiektu nowych gości. 

Nocleg "z kamerą w pokoju" za 1 dolara

Chętni na tani nocleg będą mieli do dyspozycji pokój nr 8, gdzie zainstalowane są kamery. Jeśli  zgodzą się na to, że cały ich pobyt będzie streamowany na żywo na YouTube, zapłacą za swój pobyt jedynie 100 JPY, czyli ok. 1 USD za noc. Widok z pokoju będzie można obejrzeć na kanale One Dollar Hotel. Tetsuya Innoue podkreśla jednak, że transmitowany będzie wyłącznie obraz, bez dźwięku. Co więcej, kamery nie będą oczywiście zainstalowane w łazience. 

Są jednak pewne zasady pobytu - hotelowi goście muszą uważać, by nie pokazywać poufnych informacji o sobie, np. paszportu czy karty kredytowej. Co więcej, muszą się zachowywać "przyzwoicie".

Zobacz także

Właściciel hotelu przyznaje, że nie brakuje chętnych. - Młodym ludziom w dzisiejszych czasach nie do końca zależy na prywatności. Niektórzy twierdzą, że jeśli będą podglądani przez jeden dzień, to nic złego się nie stanie – powiedział. 

Tetsuya Innoue twierdzi, że choć na promocyjnych pokojach niewiele można zarobić, to są one świetną reklamą dla samego hotelu. Dodał, że gdy jego kanał One Dollar Hotel osiągnie odpowiednio dużą liczbę subskrypcji, zacznie zarabiać również na reklamach na YouTube. 

Zagłosuj

Czy skorzystałbyś/skorzystałabyś z takiego noclegu?

Liczba głosów:

ZOBACZ TAKŻE: Słynny hotel Henn-na z robotami musi zatrudnić ludzi. „Maszyny nie dawały rady”

Źródło: CNN, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC