Zamknij

Nocne zdjęcie Giewontu podbija sieć. Wygląda jak namalowany

12.01.2021 11:54
Giewont
fot. Shutterstock

Na facebookowym profilu serwisu Tatromaniak pojawiła się niezwykła fotografia Giewontu. Miłośnicy Tatr przecierają oczy ze zdziwienia, bo popularny szczyt wygląda jak namalowany. Sami spójrzcie.

Tatry to bez wątpienia jedne z najbardziej zachwycających gór w Polsce. Uwielbiają je zarówno miłośnicy sportów zimowych, jak i wędrówek. Co roku tysiące turystów wybierają się w ich okolice, aby móc zażyć trochę aktywności na powietrzu i podziwiać spektakularne widoki.

Jednym z takich widoków podzielił się ostatnio z internautami serwis Tatromaniak. Na facebookowym profilu grupy Tatromaniak pojawiły się fotki Giewontu zrobione nocą. Internauci są zachwyceni ty, co widzą, czemu dali wyraz w komentarzach.

Nocne zdjęcie Giewontu podbija sieć

Giewont to majestatyczny masyw górski w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km. Ma charakterystyczny kształt, który wielu osobom przywodzi na myśl leżącego górala. Stanowi on doskonały punkt orientacyjny, który góruje nad Zakopanem.

Ten popularny szczyt jest częstym bohaterem zdjęć. Ostatnio zresztą fotografie Giewontu autorstwa Andrzeja Śliwińskiego trafiły do sieci, gdzie wypromował je m.in. serwis Tatromaniak. Masyw uchwycony nocą zrobił prawdziwą furorę. Udało się zrobić mu fotki z Sarniej Skały i z Doliny Strążyskiej. Na tle rozgwieżdżonego nieba wygląda obłędnie.

Zdjęcia zamieszczone w sieci bardzo przypadły do gustu sympatykom gór, którzy tęsknią za wędrówkami.

Śliczne. Aż chce się tam być.

 

Niezwykły widok.

 

Idealne dla wszystkich, którzy kochają Tatry - piszą fani w komentarzach.

Trzeba przyznać, że takie prace rzeczywiście sprawiają, że aż ma się ochotę spakować walizkę i wyjechać w góry. Niestety na ten moment będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ponieważ do końca stycznia pozamykane są hotele, obiekty noclegowe i stoki narciarskie. Ma to związek z próbą zatrzymania pandemii koronawirusa.