Zamknij

Norwegian likwiduje darmowy bagaż podręczny. Koniec tanich lotów?

Nina Czochara
09.01.2020 10:03
Norwegian - samolot
fot. Shutterstock

Linia Norwegian planuje wprowadzić opłatę za duży bagaż podręczny na określonych trasach. Nowe przepisy zaczną obowiązywać najprawdopodobniej od lutego 2020 roku. Opłaty nie będą dotyczyły tych pasażerów, którzy wykupili bilety jeszcze przed wprowadzeniem zmian - podkreśla norweska linia. 

Z podanych przez zagraniczne media informacji wynika, że zmiany w Norwegian będą dotyczyły krótkodystansowych lotów, a dokładniej najtańszej taryfy (tzw. LowFare). Obecnie kupując bilet w jej ramach, można zabrać na pokład jedną walizkę (o wymiarach 55x40x23 cm) i jeden przedmiot osobistego użytku (o wymiarach 25x33x20 cm) - całkowita dopuszczalna masa bagażu podręcznego nie może wynosić więcej niż 10 kilogramów. Norweska linia chce to jednak zmienić...

Norwegian: opłata za większy bagaż podręczny

Zgodnie z nowymi przepisami bagaż podręczny w najtańszej taryfie Norwegian będzie płatny - wysokość opłaty nie jest na razie znana. Wiadomo jednak, że zmiany będą dotyczyły większego bagażu czy walizki, którą umieszczamy w schowku nad głowami. Bezpłatnie będzie można wnieść do samolotu mniejszy bagaż (plecak, torebkę czy torbę z laptopem), który zmieścimy pod fotelem. Dopuszczalna waga - do 10 kg - pozostaje bez zmian.  

Zobacz także

Zagłosuj

Latasz tanimi liniami?

Liczba głosów:

Nowe przepisy przybliżą Norwegian do wielu europejskich tanich konkurentów, tj.  Ryanair i  Wizzair. Norweska linia tłumaczy, że wprowadzenie zmian wiąże się z chęcią poprawy punktualności lotów, a tym samym zwiększeniem zadowolenia samych pasażerów. Lokalne media komentują, że linia chce też zachęcić podróżnych do korzystania z droższej taryfy LowFare+, która obejmuje darmowy bagaż nadawany (do 20 kg) oraz bezpłatny wybór miejsca w samolocie. 

Norweska linia podała, że planuje też zwiększyć limit płatnego bagażu nadawanego - z 20 kg do 23 kg.

ZOBACZ TAKŻE:

•  Jakie leki można przewozić w bagażu podręcznym? Poradnik przed podróżą

•  Wizzair znów podnosi ceny. Pasażerowie zapłacą więcej za bagaż

Źródło: forbes.com, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC