Zamknij

Te kraje jeszcze długo nie przyjmą turystów. Wakacje możliwe dopiero w przyszłym roku?

Nina Czochara
08.05.2020 09:19
Nowa Zelandia
fot. Shutterstock

Premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern, poinformowała, że nie planuje w najbliższym czasie przywracać ruchu turystycznego. Wyspiarski kraj może pozostać zamknięty dla obcokrajowców nawet do połowy 2021 roku. Państw, które na razie nie zamierzają otwierać granic dla turystów, jest jednak więcej.

Wielu z nas nie może się już doczekać otwarcia granic i możliwości zaplanowania zagranicznych podróży. Jest jednak kilka krajów, które chcą na dłuższy czas zamknąć się na turystów. Wprowadzone przez władze państw restrykcje dotyczące podróżowania wywołały niemałe oburzenie. 

Nowa Zelandia: podróże dopiero w 2021 roku?

W ostatnich dniach władze Nowej Zelandii poinformowały, że ich kraj wygrał walkę z koronawirusem. W państwie, zamieszkiwanym przez 5 mln mieszkańców, na COVID-19 zachorowało łącznie 1469 osób, z czego 19 zmarło. Nowozelandzka premier przyznała, że chociaż "wygrali tę ciężką bitwę, muszą pozostać czujni". 

Jacinda Ardern na wtorkowej konferencji przyznała, że ich wyspiarki kraj w najbliższym czasie nie przywróci ruchu turystycznego. – Przez długi czas nie będziemy mieć otwartych granic dla obcokrajowców – powiedziała premier. 

Na razie nie wiadomo jednak, na jak długo. Jak podaje brytyjski dziennik "The Telegraph", granice mogą pozostać zamknięte nawet do połowy 2021 roku. Niewykluczone jest, że podróże będą podlegały surowym restrykcjom do momentu wynalezienia szczepionki na koronawirusa

Wyjątkiem ma być Australia – oba kraje rozważają możliwość wprowadzenie korytarza turystycznego, w ramach którego obywatele obu państw mogliby w miarę swobodnie się przemieszczać - bez surowych restrykcji i obowiązkowej kwarantanny. 

Argentyna: loty zabronione do września

Na turystów zamyka się również Argentyna. Jak informuje "Rynek Lotniczy", władze tego kraju zabroniły sprzedaży biletów lotniczych aż do września. Ma to oczywiście na celu całkowite zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie państwa. Nie można kupić biletów na rejsy do i z Argentyny, a także w jej obrębie. Inne kraje Ameryki Południowej (w tym Ekwador, Peru czy Kolumbia) zawiesiły loty komercyjne bez konkretnej daty.

W Argentynie zanotowano dotychczas ponad 5 tys. przypadków zachorowań na COVID-19, z czego 282 osoby zmarły. 

Słowacja niechętna na otwarcie granic

Niechętna na otwarcie granic i przywrócenie normalnego ruchu turystycznego jest również Słowacja. Premier kraju, Igor Matowicz, zapytany o datę otwarcia granic przyznał, kraj pozostanie zamknięty do momentu, kiedy w państwach sąsiednich poziom zachorowań na COVID-19 osiągnie tak niski poziom, jak u naszych południowych sąsiadów - od końca kwietnia notuje się tam jedynie po kilka nowych przypadków zakażenia koronawirusem dziennie.

W samej Słowacji zanotowano do tej pory 1445 przypadków zarażenia i 26 ofiar śmiertelnych. 

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło: Telegraph, fly4free.pl tanie-loty.com

___

RadioZET.pl/NC