Zamknij

Nowa linia i nowa trasa z lotniska w Poznaniu. Idealny kierunek na weekend

14.08.2020 09:47
Amsterdam
fot. Fotolia

Holenderskie linie KLM zapowiedziały uruchomienie nowej trasy z polskiego lotniska. Od 25 października ruszy regularne połączenie z Poznania do Amsterdamu. Loty będą realizowane codziennie. 

Poznań będzie piątym miastem w Polsce, z którego KLM uruchomi bezpośrednie, regularne loty. Do tej pory holenderska linia latała do stolicy Holandii z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

KLM. Nowa trasa z Poznania do Amsterdamu

Od 25 października KLM będzie realizował codzienne połączenia na trasie Amsterdam-Poznań-Amsterdam (7 lotów tygodniowo). Rejs na tej trasie potrwa 1 godz. 40 minut. Samolot wystartuje z lotniska w Poznaniu o godzinie 16.50 i wyląduje w Amsterdamie o 18.35. Loty powrotne do stolicy Wielkopolski zaplanowano na godzinę 14.40 (wylot z Amsterdamu) z przylotem do Poznania o 16.20. 

– Już od tej jesieni mieszkańcy Wielkopolski zyskają nowy lot: Poznań-Amsterdam, a co za tym idzie - jeszcze więcej możliwości podróży, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM – loty do Holandii, a stamtąd - przez port bazowy w Amsterdamie – do licznych miast na 5 kontynentach. Mamy też nadzieję, że uruchomienie regularnych lotów pomoże w budowaniu dalszych relacji biznesowych między Polską a Holandią. Grupa Air France KLM od kilku miesięcy stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19, a podróżni mają do dyspozycji coraz więcej kierunków – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

KLM będzie latał z Poznania do Amsterdamu samolotem Embraer E175, w konfiguracji 68 miejsc w klasie ekonomicznej oraz 20 miejsc w klasie biznes. Bilety na tej trasie są już dostępne w sprzedaży na stronie klm.pl oraz w biurach podróży.

Źródło: pasazer.com, fly4free.pl