Zamknij

Nowa linia lotnicza w Polsce. Wkrótce pierwsze połączenie od Laudamotion

Redakcja
04.10.2018 12:43
Samolot
fot. Pixabay

Austriacka linia lotnicza Laudamotion wchodzi do Polski. Przewoźnik założony przez byłego kierowcę Formuły 1, Nikiego Laudę, już pod koniec października uruchomi połączenie z Krakowa do Wiednia.

Wejście nowego przewoźnika to bardzo dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców Krakowa. Pierwsze połączenie do stolicy Austrii ma ruszyć dokładnie 28 października. 

Laudamotion: nowy przewoźnik na polskim lotnisku

Jak poinformowali przedstawiciele krakowskiego portu lotniczego, loty do Wiednia będą odbywały się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Lot ma trwać około godziny. Laudamotion to dawna tania linia lotnicza Niki, założona w 2003 roku m.in. przez byłego kierowcę F1. Obecnie 75 proc. udziałów w Laudamotion posiada Ryanair.

Laudamotion
fot. Flickr/Marvin Mutz

Zobacz także

Nowe połączenia z Krakowa

Poza lotami do Wiednia od 28 października bieżącego roku z Krakowa realizowane będzie połączenie do Londynu Luton, obsługiwane przez easyJet, a od połowy grudnia ze stolicy Małopolski do Turynu latać będzie rumuńska linia lotnicza BlueAir.

W kolejnym roku, bo od lutego 2019 roku, pasażerowie lotniska w Krakowie będą mogli skorzystać z połączenia linii lotniczych LOT - do Tel Awiwu.

Zobacz także

Źródło: tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC