Zamknij

Nowa tania linia pojawi się na polskim lotnisku? Planowane są trzy nowe trasy

12.01.2021 13:08
Samolot
fot. Shutterstock

Tania linia SkyUp Airlines otrzymała zgodę na uruchomienie trzech tras z Ukrainy do Łodzi. Władze polskiego lotniska zaznaczają, że chociaż prowadzą rozmowy z nowym przewoźnikiem, jest jeszcze zbyt wcześnie na ogłoszenie nowych tras. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe połączenia z Kijowa, Lwowa i Charkowa mogą wystartować już pod koniec marca. 

Polskie lotniska mocno ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Liczne obostrzenia oraz zmniejszone zainteresowanie podróżami lotniczymi sprawiły, że coraz więcej linii musiało drastycznie zredukować swoje siatki lotów.

Ryanair poinformował niedawno, że zniknie na niemal trzy miesiące z ośmiu lotnisk w Polsce, w tym również Łodzi. W natłoku negatywnych informacji pojawiają się też jednak te dobre. Okazuje się, że już wkrótce na łódzkim lotnisku może pojawić się nowa linia lotnicza, czyli ukraiński przewoźnik SkyUp Airlines.

Łódź. Będą trzy nowe trasy z polskiego lotniska? 

Jak informuje serwis Lowcost.ua, linie lotnicze SkyUp otrzymały pozwolenie na obsługę trzech nowych tras do Łodzi. Chodzi o połączenia z Kijowa (maksymalnie 4 loty tygodniowo), Lwowa i Charkowa (w obu przypadku 2 loty tygodniowo). Pozwolenie zakłada, że rejsy mogą ruszyć od 28 marca 2021 roku, czyli od startu letniej siatki lotów. 

Lotnisko w Łodzi w rozmowie z portalem Fly4free.pl potwierdziło prowadzenie rozmów z linią SkyUp Airlines. Przedstawiciele portu podkreślają jednak, że chociaż otrzymali zgodę ukraińskiego urzędu lotniczego, jest za wcześnie na oficjalne ogłaszanie nowych tras. Jest to bowiem tylko jeden z etapów w negocjacjach. 

W listopadzie 2020 r. linia SkyUp zapowiedziała dwa nowe połączenia z Kijowa – do Modlina oraz Gdańska – które mają ruszyć pod koniec marca. Bilety na obie trasy są już dostępne w sprzedaży.

Źródło: Fly4free, Pasazer.com