Zamknij

Nowa tania linia lotnicza w Polsce. Na początek uruchomi trasę z 2 miast

30.11.2020 13:28
Tania linia lotnicza
fot. Shutterstock

Już w marcu wystartują pierwsze połączenia nowej taniej linii lotniczej z Polski! SkyUp na początek poleci do Kijowa z dwóch polskich miast.

SkyUp to ukraińska tania linia lotnicza, która do tej pory działała głównie lokalnie. Jednak już w 2021 roku marka zamierza poszerzyć swoją ofertę! Samoloty SkyUp będą latały od przyszłego roku aż na 60 nowych trasach - obejmą one także nasz kraj.

Przewoźnik działa od 2 lat i dopiero teraz zdecydował się na duży krok, jakim są loty międzynarodowe. Już w marcu 2021 uruchomione zostanie połączenie między dwoma polskimi miastami a lotniskiem w Kijowie. Koniecznie sprawdźcie, skąd będą latały maszyny SkyUp.

SkyUp - nowa tania linia lotnicza w Polsce

Już w 2021 roku do Polski zawita nowa tania linia lotnicza. Tym razem połączenia do naszego kraju uruchamia ukraiński przewoźnik SkyUp. Jest to związane z nowym planem rozwoju firmy, która zamierza obsługiwać teraz również loty międzynarodowe. Do tej pory latała wyłącznie na obszarze Ukrainy.

SkyUp już pod koniec marca 2021 roku zamierza latać do Polski. Przewoźnik planuje na razie trasę z dwóch polskich miast do Kijowa - podróżni będą mogli tanio przemieścić się z Modlina i Gdańska do stolicy Ukrainy. Jednak to nie koniec ekspansji marki - SkyUp planuje w tym okresie uruchomić aż 60 tras do 21 krajów. Loty będą odbywały się z Kijowa, Lwowa, Charkowa i Zaporoża.

Z Modlina do Kijowa będzie można latać już od 28 marca 2021 roku. Loty realizowane będą aż 5 razy w tygodniu - wylot z podwarszawskiego lotniska planowany jest na godz. 18.50, a w stolicy Ukrainy wylądujemy o godz. 21.30.

Z kolei z Gdańska loty do Kijowa obsługiwane będą trzy razy w tygodniu i pierwszy raz będzie można polecieć do Kijowa już 29 marca 2021 roku. Podróżni będą przemieszczali się na pokładach Boeingów 737-800 NG.

Myślicie, że SkyUp będzie dużą konkurencją dla linii Ryanair czy popularnego Wizzaira?