Zamknij

Nowa trasa LOT z jednego lotniska w Polsce. Polecimy do popularnego europejskiego miasta

19.11.2021 12:32
LOT
fot. Albin Marciniak/East News

Już na początku grudnia podróżni będą mogli latać z lotniska w Zielonej Górze do Lwowa. LOT uruchamia tę nową trasę z najmniejszego portu lotniczego w naszym kraju. Sprawdźcie, jak często będzie realizowana i za ile będzie można kupić bilety.

Jakiś czas temu podawaliśmy informację o tym, że LOT rusza z nowym regularnym połączeniem - tym razem wszyscy chętni będą mogli dostać się z Polski do Tirany, stolicy Albanii. Wygląda na to, że to nie koniec zmian w rozkładzie polskiego przewoźnika. W systemie rezerwacyjnym firmy możemy bowiem znaleźć też nową trasę realizowaną z jednego naszego lotniska.

Okazuje się, że już na początku grudnia ruszymy z portu lotniczego Zielona Góra-Babimost do malowniczego Lwowa. Trasa realizowana będzie raz w tygodniu. Sprawdźcie, w jakich godzinach będzie można polecieć do naszego sąsiada.

Nowa trasa LOT z jednego lotniska w Polsce. Polecimy do popularnego europejskiego miasta

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost to niewielkie lotnisko w województwie lubuskim, znajdujące się w odległości ok. 4 km od centrum miasta Babimost. Do niedawna realizowana stąd była zaledwie jedna regularna trasa - i to krajowa - do Warszawy. Pandemia koronawirusa sprawiła, że miejsce to jeszcze straciło na zainteresowaniu, ale minione wakacje nieco polepszyły sytuację obiektu. Teraz nasz rodzimy przewoźnik LOT zamierza uruchomić stąd kolejne regularne połączenie.

Mowa o trasie z Zielonej Góry do Lwowa. Będzie ona realizowana raz w tygodniu - dokładnie w czwartki. Turyści będą wylatywali z Polski o 21.40, a na miejscu zameldują się o 00.20. Sama droga potrwa niecałe 2 h, ale trzeba brać pod uwagę różnicę czasu na Ukrainie.

Lot powrotny ze Lwowa będzie się odbywał między 7.40 czasu ukraińskiego, a 8.10 czasu polskiego. Na stronie LOT-u możemy nabyć już bilety na tę trasę. Najtańsza opcja zakłada podróż za 75 zł w jedną stronę. W przypadku wycieczki w obie strony trzeba brać pod uwagę koszt ok. 200 zł.

lotdolwowazzg
fot. Rozkład połączeń LOT

Źródło: Fly4free/lot.com