Zamknij

Nowe, dalekie trasy z Warszawy. Bezpośrednie rejsy do Azji i USA

Nina Czochara
22.11.2019 15:51
San Francisco
fot. Unsplash

Lotnisko Chopina w Warszawie mocno rozbudowało swoją ofertę dalekich połączeń. Delhi, Kolombo na Sri Lance, Pekin i San Francisco to nowe trasy w ofercie PLL LOT. Dzięki tym dalekodystansowym połączeniom Warszawa staje się ważnym łącznikiem między Wschodem i Zachodem.

Nowe połączenia LOT-u mocno wzbogacą ofertę Lotniska Chopina. Port lotniczy w Warszawie staje się ważnym węzłem przesiadkowym – w tym momencie 31% podróżnych korzystających z tego lotniska to pasażerowie transferowi.

Delhi – z Polski bezpośrednio do Indii

Delhi i Indie to popularny kierunek dla podróżników. W ciągu ostatnich 20 lat liczba turystów zagranicznych w tym kraju wzrosła pięciokrotnie do ponad 10 mln osób rocznie! Niedawno uruchomione połączenie z Warszawy otworzy ten kierunek jeszcze szerzej dla polskich turystów.

Nowa trasa do Delhi wystartowała 28 września. Bezpośrednie rejsy między stolicami Polski i Indii dostępne są pięć razy w tygodniu. Maszyny LOT-u z Lotniska Chopina wylatują o 22.45 we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele. Loty powrotne odbywają się o godz. 12.05 czasu lokalnego – w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele.  Podróż samolotem na tej trasie wynosi od 7 do 8 godzin (rejs powrotny jest o godzinę dłuższy). W tym czasie maszyna pokonuje dystans 5271 km.

Ciekawostką może być fakt, że PLL LOT latały już z Polski do Indii. Połączenia między Warszawą i Delhi uruchomiono po raz pierwszy w… 1985 roku. Wówczas konieczne było międzylądowanie w stolicy Uzbekistanu. Narodowy przewoźnik powrócił na tę trasę po 30 latach – tym razem z bezpośrednimi rejsami.

Kolombo – egzotyka na wyciągnięcie ręki

Wśród niedawno uruchomionych nowości nie można pominąć też Kolombo na Sri Lance. To już siódmy azjatycki dalekodystansowy kierunek w siatce LOT, ale jednocześnie pierwsze regularne połączenie z myślą o turystach, szukających egzotycznego kierunku w sezonie zimowym. Loty na tej trasie wystartowały 3 listopada i będą realizowane do 28 marca 2020 roku.

Połączenia między Lotniskiem Chopina w Warszawie a Sri Lanką są realizowane 3 razy w tygodniu. Z Warszawy samoloty wylatują w środy, piątki i niedziele o godz. 15.35. Loty powrotne realizowane są w poniedziałki, czwartki i soboty – wyloty z Kolombo o 08.05 lokalnego czasu.

Rejs w jedną stronę trwa około 9 godzin. W ten sposób LOT zagwarantuje najkrótszą podróż na Sri Lankę pasażerom z Polski, ale również z wielu innych krajów Europy.

Pekin Daxing – rejs na najnowocześniejsze lotnisko świata

W sezonie zimowym, a dokładnie 15 stycznia 2020 roku, polski przewoźnik zainauguruje nowe połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie na lotnisko Pekin-Daxing w Chinach. Maszyny PLL LOT  będą latały do stolicy Chin 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a do Warszawy – we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. Rejs na lotnisko Pekin-Daxing potrwa 8 godzin i 40 minut, a droga powrotna – niecałe 10 godzin.

Pekin-Daxing to lotnisko w stolicy Chin, które jest jednym z najbardziej nowoczesnych na świecie. Będzie nie tylko świetnym punktem wypadowym do zwiedzenia najludniejszego kraju świata, ale też świetnym punktem przesiadkowym. Rozkład połączeń do Pekin-Daxing zostanie dostosowany tak, aby zapewnić dogodne przesiadki w Warszawie dla pasażerów z innych miast w Europie, w tym m.in. z Kopenhagi, Hamburga, Berlina, Londynu, Paryża, Brukseli, Frankfurtu, Pragi, Wiednia czy Budapesztu.

San Francisco – nowa, bezpośrednia trasa do USA

W siatce dalekodystansowych połączeń PLL LOT pojawiło się również San Francisco. Będzie to jedna z najdłuższych tras narodowego przewoźnika – Dreamlinery LOT-u pokonają ponad 10 tys. kilometrów w czasie nieco poniżej 12 godzin. 

Nowe połączenie z Warszawy do San Francisco będzie dostępne od 5 sierpnia 2020 roku. Loty do największej metropolii w Północnej Kalifornii będą realizowane cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

To bardzo dobra wiadomość dla polskich pasażerów biorąc pod uwagę fakt, że od 11 listopada bieżącego roku zniesione zostały wizy do USA. Dzięki temu podróże do Stanów Zjednoczonych staną się jeszcze bardziej dostępne i tańsze.  Ale San Francisco to nie tylko ciekawe miejsce pod względem turystycznym ze znanym z hollywoodzkich produkcji mostem Golden Gate Bridge, malowniczym wybrzeżem Pacyfiku czy historycznym Alcatraz. To również światowe centrum biznesu. Połączenia zostaną tak rozplanowane, aby umożliwić w Warszawie dogodne przesiadki pasażerom podróżującym z europejskich miast, jak np. z Budapesztu, Tel Awiwu, Wiednia, czy Sztokholmu.

- Bardzo cieszymy się, że oferta połączeń z Lotniska Chopina powiększa się o kolejne kierunki długodystansowe. Liczymy, że dzięki temu pasażerowie jeszcze częściej będą uwzględniać Warszawę w swoim planie podróży. Nowe połączenia do Ameryki i Azji dodatkowo podkreślają fakt, że stolica Polski staje się łącznikiem między Wschodem a Zachodem – mówi Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina.

___

Artykuł powstał we współpracy z Lotniskiem Chopina