Zamknij

Nowe połączenie LOT na wakacje. Polecimy na grecką wyspę Korfu

Redakcja
06.02.2019 09:29
Korfu
fot. Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą letnie połączenie do Grecji. Od 9 czerwca przewoźnik będzie latał raz w tygodniu z Warszawy na Korfu. Wiele wskazuje na to, że takich tras w nadchodzącym sezonie może być więcej.

Położone u wybrzeży morza Jońskiego Korfu to coraz chętniej wybierany przez polskich turystów kierunek na wakacje. Wyspa zachęca pięknymi plażami, lazurową wodą i niezwykłym klimatem. Sporą część terenu pokrywają drzewa cytrusowe, gaje oliwne i winnice, przez co Korfu uznawane jest również za najbardziej zieloną wyspę w kraju. Uruchomienie bezpośredniego połączenia LOT z pewnością ucieszy miłośników tego greckiego zakątka. 

Z Warszawy na Korfu od 9 czerwca

Połączenie LOT będzie miało charakter sezonowy. Rejsy będą odbywać się od 9 czerwca do 15 września w każdą niedzielę. Z Warszawy samolot wyleci o godz. 8.15 i wyląduje na Korfu o 11.40 lokalnego czasu. Rejs powrotny z Grecji jest zaplanowany na 12.40, a na miejscu w Warszawie samolot zamelduje się o godz. 14. Lot potrwa nieco ponad dwie godziny.

Połączenie na Korfu będzie wykonywane przez Boeingi 737, najczęściej w wersji MAX 8, a uzupełniająco także w wersji -800 NG, na pokładach których znajduje się 186 foteli w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

LOT w ostatnim czasie mocno rozwija siatkę połączeń wakacyjnych – przewoźnik lata m.in. do Barcelony, Tel Awiwu, Larnaki, Dubrownika, Zadaru, Puli i Splitu. Niedawno LOT ogłosił też inne sezonowe, wakacyjne połączenie, m.in. z Warszawy do Warny

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC