Zamknij

Nowość od LOT. Przewoźnik ogłosił letnie połączenie do Bułgarii

Redakcja
20.12.2018 10:18
Warna
fot. Shutterstock

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie połączenia z Warszawy do Warny w Bułgarii. Nowa trasa pojawi się w letnim rozkładzie lotów - od 9 czerwca 2019 roku. 

Polski przewoźnik tłumaczy, że decyzja o uruchomieniu połączenia do Warny została podjęta po sukcesie połączeń LOT-u nad Morze Adriatyckie, które cieszą się dużym zainteresowaniem pasażerów.

LOT: z Warszawy do Warny

Polskie Linie Lotnicze zaplanowały nowe połączenie z Warszawy do Warny na sezon letni - od 9 czerwca do 29 września. Zakładany czas podróży to 2 godziny. Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 9.10, aby wylądować w Warnie o 12.10 czasu lokalnego. Rejs w przeciwną stronę ma rozpoczynać się o godz. 13.00 czasu lokalnego z przewidywanym lądowaniem w stolicy o 14.00. Rejsy będą się odbywały raz w tygodniu, w niedziele. 

LOT
fot. Piotr Matusewicz/East News

Przewoźnik przekazał, że rejsy na trasie Warszawa-Warna będą wykonywane samolotem Boeing 737-800, który może zabrać na pokład 186 pasażerów. 
Warna to drugi, po Odessie, rozkładowy kierunek przewoźnika nad Morzem Czarnym i 107. w regularnej siatce połączeń przewoźnika. W 2017 roku LOT przewiózł łącznie ponad 6,8 mln pasażerów, czyli o ponad jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. W tym roku przewoźnik zakłada przewiezienie 8,9 mln pasażerów, a w 2019 roku 10 milionów.

Przeczytaj także:

• Niespodzianka od Ryanaira. Polecimy do Chorwacji z dwóch polskich miast

• Kilkanaście nowych tras z Polski! Wystartował zimowy rozkład lotów 

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC