Zamknij

Nowości od LOT. W czerwcu wystartuje połączenie do Miami, Bejrutu i na Korfu

Nina Czochara
31.05.2019 11:14
LOT smaolot
fot. Flickr

Miami, Bejrut, Delhi, Warna i Korfu - to nowe bezpośrednie połączenia, które LOT uruchomi w tym roku z Warszawy. Najbliższy inauguracyjny rejs, na Florydę w USA, ma się odbyć w sobotę, 1 czerwca.

Połączenia z Warszawy do Miami, Warny, Bejrutu oraz na Korfu polski przewoźnik uruchomi w czerwcu, a od września - do Indii. Rejs inauguracyjny z Warszawy do Miami w Stanach Zjednoczonych odbędzie się w sobotę 1 czerwca.

LOT: z Warszawy do Miami

Samolot ze stolicy Polski na Florydę wystartuje z warszawskiego Lotniska Chopina w południe. Rejs potrwa około 11 godz. i 25 minut. W tym czasie Dreamliner B787 pokona ok. 8,5 tys. km.

Samoloty na trasie Warszawa-Miami będą latały w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Starty z Lotniska Chopina planowane są na godz. 12.05, a lądowania w Miami - 17.30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wystartują rejsem wieczornym o godzinie 20.05 czasu lokalnego, by wylądować w Warszawie o 12.15.

- Otwieramy to połączenie w odpowiedzi na potrzeby pasażerów, szczególnie z regionu Europy Środkowej. Co roku między Florydą a tą częścią naszego kontynentu podróżuje ponad pół miliona osób - powiedział dyrektor komunikacji korporacyjnej w Polskich Liniach Lotniczych LOT Adrian Kubicki. Dodał, że Florydę zamieszkuje prawie pół miliona osób pochodzenia polskiego, a Miami jest - jak mówił - "bramą do Ameryki Łacińskiej i ważnym węzłem cargo".

ZOBACZ TAKŻE: Ruszył letni rozkład lotów. Ponad 50 nowych tras z Polski

Nowa trasa do Warny i na Korfu

Kolejnym nowym kierunkiem będzie Warna w Bułgarii. Rejsy z Warszawy mają ruszyć 9 czerwca br. Połączenie to zaplanowano na razie na sezon letni, czyli do 29 września. Rejsy będą się odbywały w niedziele. Zakładany czas podróży na trasie Warszawa-Warna to dwie godziny.

Również 9 czerwca ze stolicy Polski wyleci pierwszy samolot LOT-u na grecką wyspę Korfu; będzie to sezonowe połączenie, realizowane do 15 września. Rejsy będą odbywały się raz w tygodniu, a lot z Warszawy do Grecji potrwa nieco ponad dwie godziny.

Zobacz także

Połączenie do Bejrutu i Delhi

Z kolei 14 czerwca LOT wystartuje z Warszawy do Bejrutu w Libanie. Będzie to powrót narodowego przewoźnika na tę trasę; ostatni raz latał tam pod koniec 2016 roku. Wznowione połączenie na tej trasie zostało na razie zaplanowane do 15 września br. W czerwcu i wrześniu będą to cztery rejsy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu - pięć. To, czy połączenie zostanie utrzymane także na zimę, będzie zależało od zainteresowania pasażerów i wyników przewozowych w okresie letnim.

Loty do Bejrutu będą wykonywane samolotem Embraer 195, który - w zależności od wersji - może zabrać na pokład do 118 pasażerów. Przewidywany czas lotu to 3 godz. 25 minut z Warszawy do Bejrutu i 3 godz. 40 minut w drodze powrotnej. Jak przekazał LOT, samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godz. 22.30, a w Bejrucie ma lądować o 2.55 czasu lokalnego. Rejs powrotny do Warszawy oznacza wylot o godz. 3.50 czasu lokalnego, z planowanym lądowaniem o godz. 6.30 na stołecznym porcie.

Z kolei od 11 września bieżącego roku LOT uruchomi bezpośrednie rejsy z Warszawy do Delhi w Indiach; będzie to szóste obsługiwane przez firmę połączenie do Azji; na tej trasie mają latać dreamlinery w wersji 787-8 i 787-9.

Rejsy między Warszawą a Delhi początkowo będą wykonywane pięć razy w tygodniu. Samoloty z Warszawy mają startować we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele o godz. 22.40, by przybyć na miejsce o godz. 9. czasu lokalnego następnego dnia. Rejs powrotny zaplanowano na poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele na godz. 11.15 czasu lokalnego, z lądowaniem na Lotnisku Chopina o godz. 15.50. Lecąc z Warszawy do Delhi, dreamliner pokona 5271 km w 6 godz. i 50 minut. Lot powrotny ma potrwać osiem godzin.

Zobacz także

Źródło: PAP

___

RadioZET.pl/NC