Zamknij

Nowy Jork chce wprowadzić darmowe szczepionki dla turystów. Tak zamierza zachęcić ich do przyjazdu

07.05.2021 15:04
Nowy Jork
fot. Shutterstock

Władze miasta wpadły na pomysł, który miałby doprowadzić do odmrożenia branży turystycznej. Chce zaoferować podróżującym darmowe testy na koronawirusa i tym samym przyciągnąć ich zainteresowanie.

Pandemia koronawirusa wciąż trawi wiele państw na całym świecie, ale wynalezienie szczepionek daje nadzieję, że jeszcze trochę i zaczniemy wracać do normalności. Wiele krajów i miejsc, które do tej pory notowały ogromne zyski z turystki, przygotowuje się do tego, żeby w końcu odwiedzili ich podróżni. Aby ich zachęcić, uruchamiają programy mające na celu ich ochronę.

Na jeden z takich pomysłów wpadły ostatnio władze Nowego Jorku. Tak bardzo zależy im na tym, żeby turyści tu powrócili, że zamierzają zachęcać ich darmowymi szczepieniami w mobilnych punktach w całym mieście.

Nowy Jork chce wprowadzić darmowe szczepionki dla turystów. Tak zamierza zachęcić ich do przyjazdu

Burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio, chce wprowadzić w Nowym Jorku darmowe szczepionki przeciw koronawirusowi dla turystów. Wszyscy chętni przyjezdni mogliby się zaszczepić preparatem Johnson&Johnson w mobilnych punktach rozstawionych w mieście - m.in. w okolicach Empire State Building, Times Square, Brooklyn Bridge Park czy Central Park.

I choć program jeszcze nie został do końca dopracowany, intensywne prace nad nim trwają. W ten sposób władze miasta chcą rozruszać turystykę w Nowym Jorku. Zwykle bowiem co roku przyjeżdżały tutaj miliony ludzi z całego świata.

Jest to pozytywna wiadomość dla turystów. Przyjedźcie tutaj, jest bezpiecznie, to wspaniałe miejsce i będziemy się o was troszczyć. Upewnimy się, że się zaszczepicie, kiedy będziecie tu z nami - czytamy w przytoczonej przez portal WP Turystyka wypowiedzi de Blasio.

Co o tym sądzicie? Przypominamy, że do tej pory w stanie Nowy Jork koronawirusem zaraziły się ponad 2 miliony osób. Z tego ponad 52 tysiące zmarły.

Źródło: WP Turystyka