Zamknij
Summit One Vanderbilt - taras widokowy
5 Zobacz galerię
fot. SL Green/Ferrari Press/East News

Niesamowity taras widokowy ze szklanymi windami zostanie wkrótce otwarty na szczycie wieżowca One Vanderbilt w Nowym Jorku. Z wysokości 365 metrów będzie można podziwiać spektakularną panoramę Manhattanu. 

Summit One Vanderbilt to najnowszy kompleks widokowy w Nowym Jorku. Ma ponad 6 tys. m kw i zajmuje cztery najwyższe piętra niedawno ukończonego wieżowca One Vanderbilt. Gdy miejsce to zostanie oficjalnie otwarte dla zwiedzających 21 października 2021 roku, stanie się najnowszą podniebną atrakcją oferowaną przez nowojorskie drapacze chmur.

Summit One Vanderbilt: szklany punkt widokowy

Kompleks widokowy naprawdę może zachwycić – ma przeszklone ściany, lustra oraz taras widokowy, z którego roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na Nowy Jork. Niezwykłą atrakcją są "lewitujące pokoje", z których – z wysokości 324 metrów – można spojrzeć na położoną niżej ulicę Madison Avenue.

Niezapomnianych wrażeń dostarczy też przeszklona winda, która wjeżdża po ścianie wieżowca na wysokość 365 metrów. W czasie jazdy w górę można odnieść wrażenie, jakby latało się nad Manhattanem.

Najbardziej spektakularnym miejscem w Summit One Vanderbilt będzie znajdujące się na 92. piętrze tzw. Air. Będzie to wyjątkowa przestrzeń łącząca światło, dźwięk i złudzenia wizualne, co pozwoli w zupełnie nowy sposób spojrzeć na panoramę Nowego Jorku.

Ile będzie kosztował wstęp? Osoby powyżej 13 roku życia muszą zapłacić za bilet 39 dolarów (około 150 zł), dzieci w wieku 6-12 lat – 33 dolary, a najmłodsi, poniżej 6 lat, mają wstęp wolny.