Zamknij

W Polsce powstanie kolejny park rozrywki? Wśród atrakcji rollercoaster i karuzele

Nina Czochara
24.03.2020 11:36
Majaland Kownaty
fot. Facebook/Majaland

Popularna sieć parków rozrywki o nazwie Plopsa, odpowiedzialna m.in. za stworzenie Majaland Kownaty, planuje rozszerzyć swoją działalność w kolejnym polskim mieście. Nowa inwestycja miałaby zostać stworzona w Gdańsku. Nie podano jeszcze daty realizacji tego pomysłu. 

O planach stworzenia nowej inwestycji w Polsce poinformował portal Trójmiasto.pl. Zgodnie z podanymi informacjami, park miałby powstać przy węźle Owczarnia, a za jego realizację będzie odpowiadać belgijska firma Studio 100.

Gdańsk: plany budowy nowego parku rozrywki

Park rozrywki według wstępnych planów ma mieć powierzchnię 53 tys. m2, a wśród atrakcji mają się znaleźć m.in. rollercoaster, karuzela, ścianka wspinaczkowa, kolejka, tańcząca fontanna oraz scena przeznaczona dla różnego rodzaju wydarzeń. 

Inwestor otrzymał już decyzję środowiskową. Trójmiasto.pl, powołując się na wniosek o wydanie decyzji, podaje, że nowy park rozrywki miałby składać się z dwóch części: hali (z m.in. rollercoasterem) oraz strefy zewnętrznej (m.in. z karuzelą, ścianką do wspinaczki czy placem zabaw). W planach jest również przygotowanie parkingu dla klientów oraz stworzenie przestrzeni zielonej.

Belgijski inwestor Plopsa prowadzi działalność (oprócz Belgii) także w Holandii oraz Niemczech. Należące do niego parki cieszą się popularnością i odwiedza je średnio 3 mln osób rocznie. W Polsce powstał jeden obiekt tej marki - to Majaland Kownaty, który tematycznie nawiązuje do postaci znanych z bajki "Pszczółka Maja". Kompleks, położony na terenie wsi Kownaty, w województwie lubuskim, został oddany do użytku w 2018 roku. W nowoczesnym parku rozrywki Majaland dla gości przygotowano m.in. karuzele, zjeżdżalnie, dyskoteki, ścianki do wspinaczki oraz mniejszy rollercoaster.  

ZOBACZ TAKŻE:  

 Parki rozrywki w Polsce. 10 najlepszych miejsc na wyjazd z rodziną

Majaland - cennik i atrakcje parku rozrywki w Kownatach

Energylandia w Zatorze. Powstał najwyższy na świecie drewniany rollercoaster

Źródło: trojmiasto.pl

___RadioZET.pl/NC