Zamknij

O włos od tragedii. Dron poważnie uszkodził przód samolotu

Redakcja
17.12.2018 12:42
Dron zniszczył przód samolotu
fot. Twitter/JACDEC

Podczas lądowania samolotu linii AeroMexico na lotnisku w Meksyku nieznany obiekt uderzył w przód maszyny. Według wstępnych ustaleń przyczyną niebezpiecznego incydentu był dron. W wyniku zderzenia dziób samolotu został poważnie uszkodzony. 

Boeing 737 już miał lądować na meksykańskim lotnisku w Tijuanie, niedaleko granicy z USA. Nagle pasażerowie usłyszeli huk. Uderzenie o dziób samolotu - do którego doszło jeszcze w powietrzu - było tak silne, że piloci zastanawiali się, czy powinni schodzić do lądowania. 

Dron uderzył w dziób maszyny

Zaraz po uderzeniu, piloci poprosili o pomoc kontroli lotu lotniczego i udało im się bezpiecznie wylądować. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Według wstępnych ustaleń sprawcą tego niebezpiecznego incydentu był dron, mimo iż nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Władze lotniska w Meksyku prowadzą dochodzenie, a dokładna przyczyna zdarzenia jest jeszcze badana. 

W wyniku incydentu poważnie uszkodzony został dziób samolotu. Widać na nim potężne wgniecenie i dziurę w poszyciu. Zdjęcia pokazują, jak dużą szkodę może wyrządzić zderzenie nawet ze stosunkowo niewielkim obiektem. 

Relacje pasażerów i lokalne media wskazują, że chodzi o bezzałogowy statek. Jeżeli była to niebezpieczna zabawa dronem, jego właściciel zapłaci surową karę. Latanie tymi maszynami nad terytorium lotniska jest bowiem surowo zakazane.

Przeczytaj także:

• Chwile grozy na lotnisku w Sztokholmie. Samolot uderzył skrzydłem w budynek

Dron niemal uderzył w samolot pasażerski. "O włos od tragedii" 

Źródło: fakt.pl

___

RadioZET.pl/NC