Zamknij

O włos od tragedii. Grad rozbił przednią szybę samolotu

Nina Czochara
28.05.2019 12:02
China Southern Airlines
fot. Shutterstock

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czasie rejsu samolotu linii China Southern Airlines do Pekinu. Z powodu burzy gradowej całkowicie została zniszczona przednia szyba samolotu. Pomimo trudnych warunków, pilotom udało się bezpiecznie wylądować. 

Airbus A380, lecący z Kantonu na południu Chin do Pekinu, natrafił na burzę gradową przed samym lotniskiem w chińskiej stolicy, niedługo przed planowanym lądowaniem. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia ukazujące, jakie duże uszkodzenia spowodowało gradobicie. 

Burza gradowa zniszczyła samolot

Z powodu burzy gradowej całkowicie została zniszczona przednia szyba samolotu, uszkodzeniu uległy również boczne okna i nos samolotu. Pomimo uszkodzeń Airbusa A380 oraz trudnych warunków pogodowych, kapitan maszyny dostał pozwolenie na lądowanie na lotnisku w Pekinie. 

Przedstawiciele linii China Southern Airlines potwierdzili, że w wyniku tego zdarzenia nikt z pasażerów oraz załogi nie ucierpiał. Osoby znajdujące się na pokładzie przyznały jednak, że ten lot przypominał "ekstremalny przejazd kolejką górską". Z powodu trudnych warunków pogodowych w porcie lotniczym w Pekinie anulowano 25 procent zaplanowanych lotów. 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: The Sun

___

RadioZET.pl/NC