Zamknij

Obsługa nie wpuściła do samolotu pasażera w spodenkach. "Jego strój uznano za obraźliwy"

Redakcja
09.10.2018 12:18
Lotnisko
fot. Shutterstock

Krótkie spodenki, leginsy czy niestosowne ubrania powodujące dyskomfort u innych pasażerów - te zasady linii lotniczych potrafią niektórych zaskoczyć. Tym bardziej, że niewiele osób ma świadomość, że w regulaminach przewoźników przepisy związane z ubiorem w ogóle istnieją...

Wielu z nas ubiera się do samolotu po prostu wygodnie, nie zastanawiając się, że jest to zgodne z regulaminem. Tymczasem okazuje się, że to, co mamy na sobie, może nie tylko przysporzyć kłopotów, ale i być przeszkodą do odbycia podróży.

Strój pasażera został uznany za obraźliwy

O tym, jak ważny jest strój również w czasie podróży samolotem, przekonał się Jordan Bishop, który chciał polecieć z Dżakarty do Rijadu. Obsługa samolotu Saudi Airlines zatrzymała mężczyznę przed wejściem uznając, że jego strój jest obraźliwy i może powodować dyskomfort u innych pasażerów. Okazało się, że nieodpowiednim ubiorem u pasażera były... krótkie spodenki. Mężczyzna musiał więc szybko zaopatrzyć się w nowe ubranie na lotnisku i ostatecznie udało mu się dolecieć do celu.

- Saudia prosi swoich gości o przestrzeganie regulaminu, według którego pasażerowie ubrani są w sposób zgodny z „dobrym smakiem” lub nieobrażający innych pasażerów” – przestrzega aktualny regulamin.

Zasady brzmią bardzo ogólnie, ale szczegóły można odnaleźć w starszej wersji regulaminu, gdzie jest doprecyzowane, że chodzi m.in. o kobiety odsłaniające nogi lub ramiona, noszenie zbyt cienkich lub zbyt ciasnych ubrań oraz mężczyźni w szortach.

Zobacz także

Zasady "odzieżowe" linii lotniczych

Okazuje się, że nie tylko w arabskich liniach lotniczych obowiązują zasady dotyczącego właściwego ubioru. Znajdziemy je również w liniach American Airlines, United, JetBlue czy Delta. Jak podaje fly4free.pl, w czerwcu na pokład samolotu nie weszła Iryna Ivanova – ukraińska modelka, gdyż jej spódnica odsłaniała bieliznę. Z kolei w marcu głośno było też o sprawie dwóch kobiet, którym United odmówiło wejścia na pokład, bo miały na sobie legginsy.

Zgodnie z regulaminem Air Canada, zabronione są wszelkie dżinsy inne niż model podstawowy, tzn. sprane, z ćwiekami, neonowe czy w inny sposób „upiększone”. Niedozwolone są też bluzki bez ramiączek, koszulki sportowe, bluzy z kapturem, sukienki mini, klapki, buty do biegania czy kalosze.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC