Zamknij

Miliarder poszukuje chętnych do podróży na Księżyc. Wiemy, jakie wymagania muszą spełnić

03.03.2021 12:17
Podróż na Księżyc
fot. Shutterstock

Japończyk Yusaku Maezawa poszukuje 8 osób, które chciałyby razem z nim polecieć w podróż dookoła Księżyca. Zobaczcie, jakie kryteria muszą spełnić przyszli kosmiczni turyści.

Japoński miliarder poszukuje śmiałków, którzy zechcą wybrać się z nim w podróż dookoła Księżyca. Wycieczka w ramach projektu dearMoon ma odbyć się już w 2023 roku i będzie całkowicie darmowa dla osób, które się na nią zdecydują.

Księżycowa wyprawa turystyczna opracowany i finansowana przez Yusaku Maezawę odbędzie się za pomocą rakiety Starship zbudowanej przez firmę Elona Muska SpaceX. Jakie kryteria muszą spełnić kandydaci i jak można załapać się do tego niezwykłego projektu?

Miliarder poszukuje chętnych do podróży na Księżyc

Yusaku Maezawa poszukuje 8 ochotników do podróży wokół Księżyca na pokładzie rakiety nośnej Starship wyprodukowanej przez amerykańską firmę SpaceX. Wyprawa ma odbyć się w ramach projektu dearMoon już w 2023 roku. A teraz japoński miliarder ruszył z naborem kandydatów, którzy by mu towarzyszyli w tym przedsięwzięciu.

Chcę, aby przyłączyli się do mnie ludzie z różnych środowisk - powiedział Japończyk w filmie udostępnionym na Twitterze. 

Przy okazji mężczyzna wyjaśnił, jak przebiega rekrutacja do tego niezwykłego projektu. Kandydaci muszą spełnić tak naprawdę dwa kryteria. Po pierwsze powinni działać na rzecz społeczeństwa i przy okazji sprawiać, że dzięki nim obszar, w którym działają, również się rozwija. Po drugie powinni być gotowi wspierać pozostałych członków załogi, którzy mają podobne aspiracje.

Maezawa zamierza sfinansować całą tę podróż na pokładzie rakiety SpaceX. Początkowo zamierzał zaprosić do tego projektu wyłącznie artystów, których wycieczka po kosmosie miała zainspirować. Teraz jednak postanowił dać szansę również innym.

Przypominamy, że Japończyk w 2018 roku został wybrany jako pierwszy prywatny pasażer lotu w kosmos rakietą Starship. Cena, jaką zgodził się zapłacić za tę wycieczkę, nie została ujawniona, ale Elon Musk - szef firmy SpaceX - zdradził, że była ona bardzo wysoka.

Misja planowana jest na 2023 roku i będzie pierwszą taką od 1972 roku. To właśnie wtedy ostatni raz człowiek stanął na Księżycu.