Zamknij

Odnaleźli na plaży list w butelce. To była wiadomość sprzed 50 lat

Nina Czochara
19.07.2019 12:40
List w butelce
fot. Shutterstock

Dryfującą na wodzie u butelkę z listem odnalazł ojciec z synem w czasie wyprawy na ryby. W środku znajdowała się wiadomość sprzed 50 lat. 

Na wiadomość pochodzącą sprzed pół wieku trafił Paul Elliot z synem na zachodnim wybrzeżu Australii. Butelka unosiła się na wodzie w okolicach półwyspu Eyre.

List w butelce sprzed 50 lat

Jak się okazało, autorem wiadomości był 13-latek, Paul Gilmore. W notatce, napisanej 17 listopada 1969 roku, młody Brytyjczyk napisał, że podróżuje do Australii statkiem Fairstar i znajduje się 1000 mil od Fremantle - miasteczku w stanie Australia Zachodnia. 

- Zawsze miałem nadzieję, że ktoś w końcu odnajdzie list - powiedział w rozmowie Paul Gilmore, który ma obecnie 63 lata. - Pamiętam dokładnie, jak wyrzuciłem do oceanu butelkę z listem. To była dla mnie ważna cześć przygody na drugim końcu świata - dodał. 

Eksperci twierdzą, że butelka zmieniała swoje położenie. Według oceanografów, nie mogła ona przez 50 lat znajdować się w tym samym obszarze. Podejrzewa się, że wiele lat spędziła zakopana na którejś z plaż, a następnie sztorm zepchnął ją do wody.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/BBC/NC