Zamknij

Ogród Botaniczny w Montrealu. Jeden z najpiękniejszych na świecie

Redakcja
10.01.2018 14:27
Ogród Botaniczny w Montrealu. Jeden z najpiękniejszych na świecie
fot. Flickr

Jest nie tylko jednym z najpiękniejszych, ale również największych ogrodów botanicznych na świecie. Na 75 hektarach rajskiego terenu zgromadzono niemal 22 tys. roślin z całego świata. 

Niezwykłe kompozycje roślinne można podziwiać w 10 szklarniach i ponad 20 ogrodach tematycznych. Oprócz tego znajdziecie ciekawe architektonicznie pagody oraz urokliwe stawy.

Miejsce to słynie z organizowanych tutaj targów botanicznych (International Mosaiculture). Impreza po raz ostatni odbyła się w 2013 roku. Ogromne wrażenie zrobiły trójwymiarowe konstrukcje nawiązujące do symboli pokoju i idei ekologicznej Ziemi. Spektakularne rzeźby skomponowano z kilku milionów roślin i kwiatów z całego świata. Niesamowite, „żywe” rzeźby były dziełem 200 międzynarodowych artystów-botaników z ponad 20 krajów. Efekt ich praca był oszałamiający!

Niesamowity Ogród Botaniczny w kanadyjskim Montrealu jest swoistą oazą spokoju pośrodku gwarnej metropolii. Na miejscu znajduje się największy (zaraz po Azji) chiński ogród oraz największa kolekcja drzewek bonsai (poza Japonią).

Ogród powstał w 1931 roku i do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów. Wielu uznaje go za najpiękniejszy ogród na świecie. I słusznie.

___

RadioZET.pl/NC