Zamknij

Ogromna lawina w Alpach. Na nagraniach widać moment jej zejścia [WIDEO]

Redakcja
16.01.2019 12:36
Lawina w Alpach
fot. Facebook/Erika Krinner

W ostatnich dniach często pojawiają się informacje o zagrożeniu lawinowym w Alpach. Na wideo opublikowanym mediach społecznościowych można zobaczyć prawdziwy, wstrząsający obraz śnieżnego żywiołu. 

W wielu rejonach Alp, podobnie jak w Tatrach, obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. W ostatnich dniach potężne lawiny schodzą niezwykle często, powodując niemałe zniszczenia.  

Potężna lawina w austriackich Alpach [WIDEO]

Olbrzymia lawina zeszła w rejonie Pfunds w Austrii. Przerażający obraz żywiołu został nagrany przez Erikę Krinner i opublikowany na Facebooku. Na wideo widać, jak ogromnych rozmiarów może być lawina i z jak dużą prędkością schodzi z góry.

Nie tylko w Austrii, ale również w Niemczech i Szwajcarii władze ostrzegają mieszkańców przed dalszymi opadami śniegu. Apelują o ostrożność z powodu zwiększonego ryzyka lawinowego oraz o kontrolowanie grubości pokrywy śnieżnej na dachach domów. W ostatnich w Europie Środkowej dziesiątki ludzi straciło życie w wyniku groźnej zimowej pogody. Z powodu złych warunków pogodowych wielu mieszkańców alpejskich kurortów jest obecnie odciętych od świata i nie może opuścić miejscowości. 

Przeczytaj także:

• Znaleźli się na drodze pędzącej lawiny. Nagrali przerażający obraz żywiołu [WIDEO]

• Potężna lawina wdarła się do hotelu. Goście zostali ewakuowani [ZDJĘCIA] 

Źródło: Tatromaniak.pl

___

RadioZET.pl/NC