Zamknij

Opuszczony samolot pośrodku pola. Mieszkańcy tajskiej wioski byli zdumieni

Redakcja
13.07.2018 10:00
Samolot w tajskiej wiosce
fot. YouTube/screen

Mieszkańcy niewielkiej wioski w Tajlandii byli niezwykle zaskoczeni, kiedy ujrzeli rano, na środku pola, samolot linii Thai Airways. Na miejsce została wezwana policja.

Do zdarzenia doszło na początku lipca w prowincji Chainat, w środkowej Tajlandii. Miejscowi nie kryli swego zdumienia, kiedy ujrzeli ogromną maszynę pośrodku pola.

Opuszczona maszyna w tajskiej wiosce 

Kilku mieszkańców pobliskiej wioski wszczęło rano alarm, gdy zobaczyli na środku błotnistego pola, położonego kilkaset metrów od domostw, ogromny samolot. Był to Boeing 747 w barwach narodowego przewoźnika - Thai Airways. Mocno zdumieni tym widokiem mieszkańcy postanowili wezwać policję, aby rozwiązać zagadkę opuszczonej maszyny. 

– Myślałem, że piloci musieli wylądować na polu z powodu braku paliwa. Na początku nic innego nie przychodziło mi do głowy – powiedział w rozmowie z lokalnymi mediami  jeden z mieszkańców.

Kiedy na miejsce została wezwana policja, zauważono, że samolot jest pozbawiony silników. Próbowali wejść do środka, ale drzwi były zamknięte. Wszystko wskazywało na to, że w maszynie nie ma nikogo...

Samolot kupiony na aukcji

Policji w końcu udało się namierzyć właściciela terenu, na którym stał Boeing 747. Kiedy mężczyzna, Somchai Phukieow, dotarł na miejsce, był bardzo zaskoczony widokiem mediów oraz śledczych. Poinformował, że to jego maszyna. Samolot został wycofany z użytkowania, dlatego Phukieow kupił go na aukcji. Maszynę sprowadzono w środku nocy, z oddalonego o ok. 100 km Bangkoku.

Jak przyznał właściciel samolotu, kupił Boeing, by uczynić z niego lokalną atrakcję turystyczną. I rzeczywiście, udało mu się przyciągnąć spore grono zainteresowanych...

Zobacz także

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC